bełchatów. pogotowie kulturalne

i

Autor: MCK Bełchatów

Kultura w dobie epidemii przenosi się do sieci. MCK uruchomił "Pogotowie Kulturalne"

2020-04-09 11:13

Quizy, zagadki, nauka gry na instrumentach i wiele innych inspirujących propozycji. Miejskiej Centrum Kultury w Bełchatowie ruszyło z "Pogotowiem Ratunkowym". Codziennie na facebookowym profilu placówki będzie można znaleźć ciekawe filmiki zachęcające do spędzania wolnego czasu z szeroko pojętą kulturą.

Ośrodki kultury zamknięte zostały do odwołania, ale to nie oznacza, że życie w nich całkowicie zamarło. Wręcz przeciwnie. Pracownicy Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie wcale nie próżnują i zachęcają do kontaktu z kulturą przez internet.

- Chcemy pokazać naszym mieszkańcom, że mimo tego, że nie mogą do nas przychodzić, to nie oznacza, że nie mają dostępu do kultury. To co nasi pracownicy robią na co dzień, będą teraz pokazywać w internecie. Instruktor, który zna się na sztuce pokaże jak wykonać różne prace artystyczne. Nie zabraknie audycji muzycznych i nauki gry na instrumentach. Pomysł zrodził się stąd, że kiedy człowiek siedzi zamknięty w domu, to może mieć różne depresyjne nastroje. My chcemy tym ludziom pomóc i pokazać, że można inaczej - mówi dyrektor MCK-u w Bełchatowie Damian Nowak.

MCK chce też pokazać na filmach nieco inną stronę ośrodka, do której nie każdy na co dzień ma dostęp. Pracownicy zajrzą za kulisy i pokażą zaplecze sceny, garderoby czy sztankiety. - Zrobimy taki "dzień otwarty" online - dodaje Nowak.

Wszystkie filmiki i ciekawostki znajdziecie na facebookowym profilu MCK Bełchatów.