Lepszy tabor, większe możliwości. Policja w Bełchatowie dostała nowoczesne radiowozy

i

Autor: KPP Bełchatów

Lepszy tabor, większe możliwości. Policja w Bełchatowie dostała nowoczesne radiowozy

2021-01-13 16:28

Powiększyła się flota radiowozów policji w Bełchatowie. Jednostka wzbogaciła się o dwa nowe samochody - oznakowany i nieoznakowany. Inwestycję wsparł Urząd Miasta w Bełchatowie.

12 stycznia bełchatowscy policjanci otrzymali kluczyki do dwóch nowych radiowozów marki Kia Ceed. Radiowozy sfinansowane zostały w połowie ze środków policji, a pozostałą część, w ramach programu 50/50, sfinansował Urząd Miasta w Bełchatowie. Koszt zakupu radiowozu oznakowanego wyniósł ponad 107 tysięcy złotych, natomiast nieoznakowanego blisko 95 tysięcy złotych.

- Samochody są dobrze wyposażone i dostosowane do realiów pełnienia codziennej służby. Każdy spełnia wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa użytkowników. Wyposażone są między innymi w czujniki cofania wraz z kamerą, automatyczną dwustronną klimatyzację, asystenta pasa ruchu, 8 calowy ekran dotykowy. Oznakowany radiowóz zasili tabor bełchatowskiego Wydziału Prewencji, natomiast nieoznakowana kia to pojazd wspomagający i będzie wykorzystywany również przez policjantów pionu kryminalnego - informują stróże prawa z Bełchatowa.

Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie mogła sobie pozwolić na zakup nowych aut dzięki pomocy, jaka po raz kolejny powędrowała do niej z miasta. Bełchatowski samorząd przekazał jednostce blisko 100 tys. zł.

- Nowe auta, które zasiliły tabor bełchatowskiej policji, z pewnością wpłyną na skuteczność pracy funkcjonariuszy, a tym samym na poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Życzę, aby radiowozy sprawdzały się w każdej sytuacji i nie były awaryjne – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Dobrą współpracę z bełchatowskim samorządem chwali sobie szef jednostki policji w Bełchatowie.

- Dziękuję za wsparcie, jakie policjanci otrzymują ze strony bełchatowskiego urzędu miasta, który corocznie współfinansuje zakup pojazdów służbowych. Dzięki temu, że władze miasta inwestują w bełchatowską jednostkę, funkcjonariusze mają do dyspozycji lepszy sprzęt, co jest niezwykle pomocne w zwalczaniu przestępczości i sprawnym docieraniu na miejsca zdarzeń - przyznaje insp. Grzegorz Czubakowski, komendant KPP w Bełchatowie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Twojej okolicy!

Sonda
Z którego portalu korzystałeś/korzystałaś w przeszłości?
Dziecko wypadło z okna trzeciego piętra kamienicy