Liga Mistrzów: Pierwsza wygrana PGE Skry Bełchatów. Debiut Taylora Sandera [AUDIO]

i

Autor: PGE Skra Bełchatów

Liga Mistrzów: Pierwsza wygrana PGE Skry Bełchatów. Debiut Taylora Sandera [AUDIO]

2020-12-10 10:59

Kibice "żółto-czarnych" mają podwójne powody do radości. Siatkarze PGE Skry odnieśli pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Bełchatowianie gładko ograli 3:0 (25:16, 25:17, 25:16) belgijski Lindemans Aalst. W drużynie z Bełchatowa nareszcie zadebiutował Amerykanin Taylor Sander, który przez półtora roku leczył kontuzję. Powrót do gry wypadł okazale.

Pierwszy mecz w grupie A Ligi Mistrzów bełchatowianie nie będą mile wspominać. W pojedynku z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle byli słabszą drużyną i zasłużenie przegrali 0:3. Ten wynik nie był jednak żadną sensacją. W polskiej lidze kędzierzynianie nie zaznali jeszcze goryczy porażki. Absolutna dominacja. Od bełchatowian więcej oczekiwano w drugim starciu - z belgijskim Lindemans Aalst.

Test wypadł bardzo okazale. Siatkarze z Bełchatowa bez żadnych problemów pokonali zagranicznego rywala. Poszło szybko, łatwo i przyjemnie. O dominacji bełchatowian niech świadczy fakt, że ich rywale w żadnym secie nie dobili do granicy 20 punktów.

Na tym dobre wieści się nie kończą. Po długim wyczekiwaniu oficjalny debiut w barwach PGE Skry zaliczył amerykański przyjmujący Taylor Sander.

Posłuchaj, co Taylor Sander powiedział po debiucie w PGE Skrze Bełchatów:

- Dziś nie ma co popadać w hurraoptymizm, ale się cieszyć, bo powrót do gry to jedno, ale ważna jest też sfera psychiczna, by się odblokować po ciężkiej kontuzji, jaką Taylor miał rok temu. Dużo pokazał w środowym meczu i to napawa optymizmem. Liczymy, że do maja będzie mógł grać w pełnym wymiarze i pomóc drużynie - powiedział prezes bełchatowskiego klubu Konrad Piechocki.

W grupie A Skra jest na drugim miejscu. Liderem jest inny polski zespół ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dziś bełchatowianie zagrają z tureckim Fenerbahce Stambuł.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii Europy. Na te pytania WSTYD nie znać odpowiedzi!

Pytanie 1 z 15
O którym z tych miast mówi się, że jest "miastem miłości"?
Nowe 500 plus. Pieniądze dostaniesz TYLKO na te produkty!