Łódzkie ratuje zabytki. Ekipa remontowa znów wejdzie do muzeum w Bełchatowie

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

"Łódzkie ratuje zabytki". Ekipa remontowa znów wejdzie do muzeum w Bełchatowie

2024-03-04 12:39

Szykuje się kolejny remont w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie. Tym razem zostaną odnowione podłogi na parterze tego zabytkowego dworku. Środki będą pochodzić z programu "Łódzkie ratuje zabytki".

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłosił właśnie wyniki konkursu „Łódzkie ratuje zabytki”. Wśród zadań, które otrzymają dotację, znalazł się także miejski projekt dotyczący Muzeum Regionalnego. A dokładnie renowacji podłóg na parterze Dworku Olszewskich. Remont przejdzie drewniany parkiet w czterech salach wystawienniczych, a także w sali ślubów.

Miasto wnioskowało o 79 tys. zł i taka właśnie dotacja została mu przyznana przez województwo. Warto przypomnieć, że to już kolejne w ostatnim czasie dofinansowanie dla Muzeum Regionalnego.

Bardzo się cieszymy z informacji o otrzymanym dofinansowaniu. Siedziba Muzeum Regionalnego to jedna z perełek architektonicznych naszego miasta i regionu. Systematycznie więc zabiegamy o to, aby w dworek inwestować. Kilka miesięcy temu zakończyła się gruntowna renowacja siedziby muzeum. Zakres prac był szeroki. Od remontu poszycia dachu, przez przebudowę instalacji, po modernizację elewacji budynku. Inwestycję przeprowadziliśmy w oparciu o środki własne i zewnętrzne. Dzięki kolejnemu dofinansowaniu, jakie pozyskaliśmy, udało się także odnowić wnętrza sal wystawienniczych. Przeprowadziliśmy wówczas m.in. renowację podłóg na piętrze. Teraz remont przejdą kolejne. Nowy blask zyska również parkiet w sali koncertowej, gdzie odbywają się różnego rodzaju spotkania, koncerty, a także śluby i jubileusze małżeńskie – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Wykonujesz regularnie badania profikatyczne?
Roxie Węgiel o Tańcu z Gwiazdami i ślubie z Kevinem