Mali sportowcy, wielka zabawa. Za nami 28. Wiosenne Igrzyska Przedszkolaków w Bełchatowie [AUDIO]

i

Autor: RR

Mali sportowcy, wielka zabawa. Za nami 28. Wiosenne Igrzyska Przedszkolaków w Bełchatowie [AUDIO]

2022-06-08 14:45

Dzieci bawiły się sportem. Ponad 120 maluchów wzięło udział w 28. edycji Wiosennych Igrzyskach Przedszkolaków w Bełchatowie. Areną zmagań była hala Energia, gdzie na co dzień trenują siatkarze Skry. Mali bełchatowianie pokazali, że z szybkością i sprawnością nie są na bakier.

„Mali sportowcy - wielka zabawa” – pod takim hasłem odbyły się dziś Wiosenne Igrzyska Przedszkolaków w hali Energia w Bełchatowie. W kilku konkurencjach wykazało się ponad 120 maluchów z bełchatowskich przedszkoli.

Wiosenne Igrzyska Przedszkolaków przebiegały według olimpijskiego protokołu. Mali sportowcy tradycyjnie dostąpili zaszczytu wniesienia flagi oraz zapalenia olimpijskiego znicza, wysłuchali też hymnu. Podobnie jak we wcześniejszych edycjach, drużyny wyprowadzili czynni sportowcy, głównie z Bełchatowa, m.in. lekkoatleci, koszykarki, siłacze, kickbokserzy czy zawodnicy taekwon-do. O wyjątkową atmosferę zadbali wspaniali kibice – przedszkolaki, a także rodzice, dziadkowie i babcie uczestników.

W zawodach wzięło udział 14-osobowe drużyny z miejskich przedszkoli. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych: 5- i 6-latków. Dzieciaki zmierzyły się z czterema konkurencjami. Była nutka rywalizacji, ale przede wszystkim świetna zabawa. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Igrzyska przedszkolaków w Bełchatowie. Posłuchaj wypowiedzi uczestników

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Liga Narodów mecz Belgia - Polska: KTO WYGRA?
Dwunastolatka wiozła na quadzie ośmiolatkę. Doszło do wypadku