Miasto pomaga seniorom z Bełchatowa dotrzeć na szczepienia przeciw COVID-19. Pierwszy transport za nami

i

Autor: RR

Miasto pomaga seniorom z Bełchatowa dotrzeć na szczepienia przeciw COVID-19. Pierwszy transport za nami [AUDIO]

2021-01-26 15:46

Gdy senior na szczepienie dotrzeć nie może, urzędnik pomoże. W Bełchatowie ruszył darmowy transport dla osób, które same nie mogą odwiedzić przychodni. Z tej możliwości skorzystało już starsze małżeństwo z osiedla Dolnośląskiego. Wkrótce kolejne transporty.

Seniorzy powyżej 70. roku życia oraz osoby niepełnosprawne, mogą skorzystać z darmowego transportu do punktu szczepień przeciw COVID -19, organizowanego przez miasto. Wystarczy umówić telefonicznie termin.

Z takiej opcji skorzystało już starsze małżeństwo z Dolnośląskiego. Bełchatowianie nie byli w stanie sami dotrzeć do przychodni, więc zadzwonili do magistratu i poprosili o transport. Po wyznaczeniu godziny odpowiednie służby zjawiły się na miejscu i ruszyły z pomocą.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

W Bełchatowie ruszył darmowy transport dla osób, które samodzielnie nie mogą odwiedzić przychodni:

To propozycja skierowana do konkretnej grupy osób, które samodzielnie nie są w stanie dotrzeć do punktu szczepień lub nie mają rodziny czy bliskich, którzy mogliby taki transport zapewnić. Dlatego dla mieszkańców Bełchatowa z grup seniorów powyżej 70. roku życia oraz osób niepełnosprawnych (tu niezależnie od wieku), dedykowane zostały dwa telefoniczne numery 44 733 51 22 lub 669 126 123, czynne w dni robocze w godzinach 7.30 -15.30. Można się tu zgłaszać jeśli taki transport jest potrzebny.

Na wskazane wyżej numery telefonów, osoby zainteresowane mogą dzwonić, kiedy już mają ustalony konkretny termin i godzinę wizyty w punkcie szczepień.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy kiedykolwiek wszedłeś na niepewny lód?
Pięciolatka maltretuje kota. Film trafił do sieci