Miejskie Śniadanie Wielkanocne. Świąteczne potrawy i ciepła atmosfera będą czekać na bełchatowian

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Miejskie Śniadanie Wielkanocne. Świąteczne potrawy i ciepła atmosfera będą czekać na bełchatowian

2024-03-27 16:23

Będą świąteczne potrawy, ale przede wszystkim towarzystwo i obecność innych ludzi. Tradycyjnie w Wielką Niedzielę w Bełchatowie odbędzie się miejskie Śniadanie Wielkanocne. Spotkanie skierowane jest do osób bezdomnych, samotnych i potrzebujących. W oratorium będzie czekać blisko 100 miejsc.

Śniadanie Wielkanocne rozpocznie się o godz. 8:00. Jak co roku odbędzie się w Oratorium przy parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie (ul. Kościuszki 2). Przygotowanych będzie około stu miejsc. Dodatkowo do blisko 30 osób, które z przyczyn zdrowotnych nie są w stanie przyjść, trafią paczki. Nie zabraknie w nich tak jak i na stołach w Oratorium, świątecznych potraw. Białego barszczu, sałatki jarzynowej, pasztetu, wędlin i mięs. Będzie również coś słodkiego oraz kawa i herbata.

Tradycyjnie na miejskie Śniadanie Wielkanocne zapraszamy wszystkich mieszkańców, miejsce znajdzie się dla każdego. Spędźmy ten czas wspólnie – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Do organizacji Śniadania Wielkanocnego jak zawsze włącza się również Ochotnicza Straż Pożarna w Bełchatowie. Strażacy rozwiozą paczki z żywnością, a także przygotują kolejne, które osoby najbardziej potrzebujące będą mogły zabrać ze sobą na wynos po niedzielnym śniadaniu.

Od samego początku chętnie angażujemy się w organizację miejskich Śniadań Wielkanocnych, a także Miejskich Wigilii. Jako strażacy ochotnicy nie tylko gasimy pożary, ale pomagamy także właśnie w taki sposób. Dzięki paczkom żywnościowym najbardziej potrzebujący będą mogli także w swoich domach skosztować świątecznych potraw – mówi Krzysztof Franczyk, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie.

Miejskie Śniadanie Wielkanocne. Świąteczne potrawy i ciepła atmosfera będą czekać na bełchatowian

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Będziesz malować pisanki na święta wielkanocne w 2024 roku?
Wydało się, jak naprawdę Roksana Węgiel sprawowała się w szkole! Specjalne traktowanie