Miejskie Śniadanie Wielkanocne w Bełchatowie wraca po 3-letniej przerwie. Co pojawi się na stole?

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Miejskie Śniadanie Wielkanocne w Bełchatowie wraca po 3-letniej przerwie. Co pojawi się na stole?

2023-04-05 10:41

Będą tradycyjne, świąteczne potrawy, ale przede wszystkim towarzystwo innych ludzi. Po trzyletniej przerwie wraca Śniadanie Wielkanocne w Bełchatowie. Spotkanie skierowane jest do osób bezdomnych, samotnych i potrzebujących. Urzędnicy zapewniają, że miejsca wystarczy dla każdego.

Na miejskim, świątecznym stole nie zabraknie jajek, białego barszczu, wędlin i mięsa. Będą sałatki śledziowa i tradycyjna warzywna. Skosztować będzie można również słodkości, a także napić się herbaty czy kawy. Wielkanocne Śniadanie to już w Bełchatowie tradycja. Podobnie, jak w latach poprzednich, i tym razem wspólnie z prezydent Mariolą Czechowską zorganizują je: dziekan dekanatu bełchatowskiego ks. Zbigniew Zgoda, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie oraz bełchatowski PCK. Śniadanie zaplanowane jest na pierwszy dzień Świąt, tj. 9 kwietnia. Odbędzie się ono w oratorium przy parafii farnej (ul. Kościuszki 2), początek o godz. 8:00.

Przyjść może każdy, miejsce znajdzie się dla wszystkich.

Dla wielu z nas oczywiste jest to, że świąteczny czas spędzimy w gronie najbliższych. Pamiętajmy jednak o tych, którzy takiej możliwości nie mają. Miejskie Śniadanie Wielkanocne będzie właśnie okazją, aby przyjść porozmawiać, pobyć wśród innych, spędzić mile czas. Każdy będzie mógł zjeść tradycyjny świąteczny posiłek. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców. Spotkajmy się przy wspólnym, świątecznym stole – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Warto dodać, że wielkanocne potrawy będzie można także zabrać ze sobą na wynos.

Miejskie Śniadanie Wielkanocne odbędzie się już po raz dziewiąty.  Przez trzy minione lata, przez wzgląd na epidemię, zamiast tradycyjnego spotkania strażacy OSP rozwozili paczki z żywnością. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Wysyłasz życzenia na Wielkanoc?
Największy koszyk wielkanocny w Polsce stoi na Podkarpaciu