schronisko dla bezdomnych osób w Bełchatowie

i

Autor: RR

Mieszkańcy Bełchatowa dzielą się ciepłem z potrzebującymi. Co przywożą do schroniska? [AUDIO]

2020-11-30 16:32

Zima za pasem. Jak co roku o tej porze odbywa się zbiórka rzeczy dla mieszkańców schroniska dla bezdomnych w Bełchatowie. Tradycyjnie akcja cieszy się bardzo dużym odzewem. Nie ma dnia, aby do bełchatowskiej placówki nie trafiały ciepła odzież, koce czy kołdry. A to tylko część darów przekazywanych przez bełchatowian.

Na mieszkańców Bełchatowa można liczyć! Po raz kolejny przekonali się o tym pracownicy i mieszkańcy bełchatowskiego schroniska dla bezdomnych. Dzięki życzliwości dobrych ludzi, zimę przetrwają w lepszych warunkach.

- Bełchatowianie dzielą się z potrzebującymi ciepłą odzieżą, kocami, kołdrami, ręcznikami, a także artykułami spożywczymi i chemicznymi - wymienia Anna Latosińska, kierownik schroniska. - Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc i wsparcie - dodaje.

Chętnych do skorzystania z takiej pomocy nie brakuje. Schronisko dysponuje 35 miejscami dla osób ze skierowaniem z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Placówka jest już prawie pełna.

- Cały czas korzystam z tego wsparcia i bardzo dziękuję za tę ludzką, życzliwą pomoc. Dostajemy wiele porządnych rzeczy, które wiele dla nas znaczą - podkreśla pan Grzegorz, jeden z mieszkańców bełchatowskiego schroniska.

Potrzeby są duże, dlatego żadna rzecz dostarczona od mieszkańców na pewno się nie zmarnuje.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Posłuchaj, co pracownicy i mieszkańcy schroniska mówią o pomocy bełchatowian:

Bełchatowska placówka chętnie przyjmie też mniejsze łóżka czy krzesła. Wszystkie potrzebne rzeczy można dostarczyć do siedziby schroniska przy ul. Czaplinieckiej 7a. Można to zrobić w godz. 6-22.

Sonda
Co sądzisz o rzeźbie nazwanej Zdworzec?
Kaczyński z ogromną obstwą pojechał do Kościoła. Cztery samochody