plaża

i

Autor: Pexels

Wakacje 2023

Mieszkańcy kurortów mają dość. Walczą z turystami o miejsca na plaży!

2023-07-27 7:57

Dla wielu mieszkańców popularnych miejscowości wypoczynkowych, czas wakacji to jeden z najcięższych okresów w roku. Tak jest między innymi na wschodzie Hiszpanii, gdzie obywatele muszą walczyć z zagranicznymi turystami o najlepsze miejsca na plaży! By je zdobyć, pojawiają się jeszcze przed wschodem słońca.

Problemy w hiszpańskich kurortach. Mieszkańcy walczą o miejsca na plaży

Jak poinformowały hiszpańskie media, w popularnym kurorcie Benidorm koło Walencji, na wschodzie Hiszpanii, od dłuższego czasu trwa walka między jego mieszkańcami i zagranicznymi turystami o najlepsze miejsca na plaży.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym wydać jak mieszkańców kurortu strategicznie ustawiających parasole i leżaki oraz rozkładających ręczniki tuż przy linii brzegowej, jeszcze przed wschodem słońca. Następnie wrócili oni do domu, by znów pojawić się na plaży, gdy były tam już tłumy, oni mieli jednak zapewnione uprzywilejowane miejsca wypoczynku.

Media dodają, że podobna sytuacja może być na wielu innych plażach w kraju.

Według brytyjskich mediów mieszkańcy Benidorm zajmują najlepsze miejsca zaraz po opuszczeniu plaży przez ekipę sprzątającą, około 6 rano, kiedy turyści, w tym Brytyjczycy, jeszcze imprezują albo śpią w hotelach.Władze miasta Benidorm utrzymują, że miejscowi nie pozbawiali celowo turystów miejsc na plaży przy brzegu morza.

"Tradycyjnie są to ludzie, którzy wstają bardzo wcześnie, żeby zająć miejsce i pozostać alb pospacerować po plaży" - powiedziała radna ds. środowiska w Benidorm Monica Gomez. "Ci, którzy pozostawiają rano swoje rzeczy i idą do domu, aby powrócić wiele godzin później, popełniają wykroczenie. Policja może usuwać pozostawione na piasku przedmioty" - zapewniła.

Według lokalnych władz grzywna za takie wykroczenie wynosi 750 euro, ale nie jest nakładana często. Dzieje się tak zwykle tylko w przypadku recydywistów.

Przeleciała pół świata dla Igi Świątek! Niezwykła podróż kibicki z Tajwanu do Polski

Wycieczki na 600-lecie Łodzi. Przewodnicy pokażą zwykle niedostępne miejsca