Moc atrakcji w bełchatowskim parku. Wraca Festiwal Re:Aktor

i

Autor: Urząd Miasta Bełchatowa (zdjęcie archiwalne)

Moc atrakcji w bełchatowskim parku. Wraca Festiwal Re:Aktor

2021-05-26 16:14

Bełchatów znów pokaże, że nauka jest ciekawa. Już w najbliższą niedzielę w parku przy muzeum odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Re:Aktor. Dla młodszych bełchatowian przygotowano mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy.

Festiwal Re:Aktor to impreza tradycyjnie przygotowywana przez miasto z okazji Dnia Dziecka. W tym roku odbędzie się w parku Olszewskich za Muzeum Regionalnym. W niedzielę od godziny 14 do 19 będzie można ciekawie spędzić czas.

- Dzień Dziecka to ważne święto i miejski Re:Aktor przygotowywany jest właśnie z myślą o najmłodszych. Jestem przekonana, że propozycja spędzenia niedzielnego popołudnia na zabawach i eksperymentach naukowych, spotka się z dużym zainteresowaniem. Cieszę się, że imprezy plenerowe mogą już powrócić do przestrzeni miejskiej – mówi Mariola Czechowska prezydent Bełchatowa.

Tegoroczna edycja Re:Aktora organizowana jest pod hasłem: odkrywaj - poznawaj - doświadczaj. Dla najmłodszych przygotowanych zostanie aż 7 różnorodnych stref.

Na stoisku „Małych odkrywców” będzie można wypróbować długopisy 3D, wejść w świat robotów, czy wziąć udział w warsztatach budowania samolotów. W „Kręgu młodej kultury” będą między innymi warsztaty tkackie czy kiermasz książek. Dla zwolenników zabaw ruchowych przygotowane zostanie mini boisko piłkarskie oraz kącik zabaw sensorycznych. Będzie stoisko turystyczne z zabawami z łódzkim zoo i gigantyczną grą planszową. W strefie „Codziennych bohaterów” pokazy sprzętu strażackiego, ratownictwa medycznego oraz miasteczko ruchu drogowego. Bawełnianka zaproponuje najmłodszym gry i konkursy, będzie też fotobudka.

Przypominamy o konieczności zachowania dystansu społecznego i przestrzegania zasad bezpieczeństwa, w tym o konieczności zakrywania maseczką nosa i ust w miejscach, gdzie nie jest możliwe zachowanie dystansu 1,5 metra między osobami.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy twoje dziecko boi się powrotu do szkoły po pandemii?
Kilkuset górników z całej Polski przyjechało do Wrocławia protestować pod regionalną siedzibą Parlamentu Europejskiego