Mołdawianin bez dachu nad głową i pieniędzy utknął w Bełchatowie

i

Autor: RR

Mołdawianin bez dachu nad głową i pieniędzy utknął w Bełchatowie. Z pomocą ruszyli bezdomni i strażnicy miejscy [AUDIO]

2021-01-14 17:41

Bez pracy, pieniędzy i znajomości języka wylądował na dworcu w Bełchatowie. Najpierw pomogli mu bezdomni, a następnie strażnicy miejscy. To historia 40-letniego Mołdawianina, który tysiąc kilometrów od domu znalazł się na bruku, ale dzięki pomocy bełchatowian trafił do rodziny w Warszawie.

40-letni Walerij trafił do Bełchatowa w środę późnym wieczorem. Po tym jak stracił pracę w jednej z miejscowości w Łódzkiem znalazł się w sporych tarapatach, zwłaszcza, że wcześniej wszystkie pieniądze wysłał rodzinie w Mołdawii. Chciał dotrzeć do brata w Warszawie, aby ten pomógł mu wrócić w rodzinne strony, ale... utknął w Bełchatowie. Bez grosza i dachu nad głową.

Pomoc zaoferowali mu bezdomni, którzy na gościa z zagranicy natrafili na jednym z przystanków. I tak na jedną noc Mołdawianin trafił do "ogrzewalni", czyli kontenera dla osób bezdomnych.

- Trzeba innym pomagać. Nie chcieliśmy, żeby zamarzł. U nas napił się herbaty i zjadł kanapkę. Następnie odprowadziliśmy go do straży miejskiej - mówią osoby bezdomne, które przygarnęły Walerija.

Na kolejną porcję pomocy nie musiał długo czekać. W budynku miejskich strażników też o niego zadbano.

- Razem z bełchatowskim MOPS-em zaopatrzyliśmy go w prowiant i niezbędne środki. Mógł skorzystać z toalety i łazienki - mówi Piotr Barasiński, komendant Straży Miejskiej w Bełchatowie.

Strażnicy odwieźli 40-latka na dworzec kolejowy w Piotrkowie Trybunalskim. Stamtąd Mołdawianin ruszył pociągiem do brata w Warszawie.

- Na bilet złożyli się ludzie dobrej woli, w tym strażnicy. Różnie w życiu bywa, dlatego cieszymy się, że mogliśmy mu pomóc - dodaje komendant.

- Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc - powiedział tuż przed wyjazdem z Bełchatowa wzruszony 40-latek. Miejmy nadzieję, że cały i zdrowy wróci do Mołdawii.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Mołdawianin utknął w Bełchatowie. Pomogli mu bezdomni i strażnicy miejscy

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy zdarzyło ci się coś zgubić?
Gwiazdy związane z Lublinem pomagają małej Ninie uzbierać na lek