Morsy ze Szczercowa i okolic będą wspierać WOŚP. Co szykują?

i

Autor: Morsy Szczerców (zdjęcie ilustracyjne)

Morsy ze Szczercowa i okolic będą wspierać WOŚP. Co szykują?

2021-01-25 15:18

Gorąco zachęcają do tego, aby wejść do lodowatej wody w szczytnym celu. W najbliższą niedzielę w Szczercowie k. Bełchatowa ochotnicy pomorsują dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji pod hasłem "Idziemy morsować dla WOŚP" może się przyłączyć każdy śmiałek.

Wielkimi krokami zbliża się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna edycja tej szczytnej akcji będzie inna niż dotychczas. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Zabraknie koncertów i wspólnej zabawy, ale na ulicach pojawią się wolontariusze z orkiestrowymi puszkami.

WOŚP będą też wspierać morsy ze Szczercowa i okolic. Miłośnicy zimnych kąpieli w najbliższą niedzielę szykują akcję, podczas której będzie można dołożyć swoją cegiełkę do skarbonki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Niedzielna akcja pod hasłem "Idziemy morsować dla WOŚP" rozpocznie się o godz. 12. Skierowana jest nie tylko do morsów, ale też fanów nordic walking.

- Spotykamy się o godz. 12 i zaczynamy od treningu nordic walking. Odbędzie się krótki instruktaż oraz rozgrzewka, a następnie wspólny spacer z kijkami wzdłuż Widawki - mówi Krzysztof Pająk ze szczercowskiej grupy morsów.

Kulminacyjny moment nastąpi ok godz. 13. To wtedy planowane jest wejście do wody. Z zimnej kąpieli może skorzystać każdy śmiałek. Chętnych na pewno nie zabraknie, dlatego akcja będzie się odbywać z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

- Będziemy morsować wspólnie, ale jednak każdy osobno. Kąpielisko jest duże, z równym brzegiem dookoła, dlatego będziemy wchodzić do wody po obwodzie kąpieliska. Po kilka osób, aby nie tworzyć dużych skupisk - dodaje Krzysztof Pająk.

Morsowanie cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Przybywa debiutantów, którzy decydują się wejść do zimnej wody.

- Jeżeli ktoś jest zdrowym człowiekiem może do nas przyjść i zobaczyć jak to wygląda. Poinstruujemy w jaki sposób można wejść do wody, jak się do tego przygotować i jak o siebie zadbać po wyjściu z wody - zapewniają szczercowskie morsy.

Na miejscu będą czekać wolontariusze z orkiestrowymi puszkami. Każdy będzie mógł wesprzeć WOŚP.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl"

Sonda
Czy kandydaci do bierzmowania powinni podpisywać oświadczenie przed przyjęciem sakramentu?
Te hity kończą w tym roku 10 lat! Rihanna, Adele, Katy Perry i inni