Można już buszować po bibliotece! Największa książnica w Bełchatowie otwiera swoje drzwi

i

Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Można już buszować po bibliotece! Największa książnica w Bełchatowie otwiera swoje drzwi

2021-02-22 17:02

To z pewnością bardzo dobre wiadomości dla wszystkich "książkożerców" z Bełchatowa i okolic. Miejska i Powiatowa Biblioteka w Bełchatowie przywraca wolny dostęp do swojego księgozbioru. Oczywiście buszowanie między regałami z książkami będzie mogło się odbywać z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Od poniedziałku, 22 lutego czytelnicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej ponownie mają swobodny dostęp do księgozbioru. Oznacza to, że mogą swobodnie przemieszczać się między półkami i przeglądać książki, aby zdecydować którą wypożyczyć. Wolny dostęp uruchomiony został zarówno w dziale dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Teraz, nie trzeba się już także umawiać na zwrot czy wypożyczenie woluminów. Można zrobić w dowolnym dniu. Biblioteka oraz jej filie pracują w godz. 9-17 z przerwą na dezynfekcję w godz. 13-14.

Trzeba pamiętać, że w placówce nadal obowiązują zasady reżimu sanitarnego. Oprócz przestrzegania limitu czytelników, którzy jednocześnie mogą przebywać w placówce (jednocześnie w siedzibie głównej przebywać może 20 osób – po 10 na każdy z działów, zaś w filiach po 3), wskazana jest również dezynfekcja rąk oraz zakrycie ust i nosa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy tęsknisz za ciepłem i wiosną?
Policja w Zakopanem kontroluje przestrzeganie obostrzeń