Bezpłatna pomoc ofiarom przestępstw. Gdzie i kiedy można z niej skorzystać?

i

Autor: Pixabay

Bezpłatna pomoc ofiarom przestępstw. Gdzie i kiedy można z niej skorzystać?

2021-02-22 16:02

W poniedziałek, 22 lutego rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Poszkodowanym Przestępstwem. Bezpłatnych porad prawnych i psychologicznych udzielają m.in. adwokaci, prokuratorzy i policjanci. Taką pomoc można też znaleźć w Bełchatowie. Wystarczy zadzwonić do odpowiedniej instytucji i umówić się na spotkanie. Akcja potrwa do 28 lutego.

Głównym celem corocznej organizacji obchodów "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Akcja wiąże się z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, które wprowadzono w Polsce ustawą z 12 lutego 2003 roku.

Przepisy wskazują na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań na rzecz poprawy ich położenia. Podjęte działania mają skutkować uzyskaniem przez potrzebujących skutecznej pomocy.

- Wszystkie przestępstwa wchodzą w grę, zarówno te związane ze znęcaniem fizycznym, psychicznym jak i z przemocą w rodzinie. Każdy, kto ma jakikolwiek problem, kogo dotyczy przestępstwo, właśnie w tym tygodniu może przyjść i uzyskać fachową pomoc od specjalistów - mówi Marta Płomińska, rzecznik policji w Bełchatowie.

Dokładne informacje o miejscu i godzinach dyżurów osób, które udzielą w tym czasie wsparcia pokrzywdzonym, są dostępne m.in. na stronach internetowych instytucji biorących udział w obchodach "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem".

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy jesteś za tym, by w Polsce wprowadzono "bykowe"?
Wstrząsający finał osiemnastki! Nie żyje 17 latek!