Na feriach w Bełchatowie poczują smak...igrzysk olimpijskich! Niecodzienne atrakcje pod dachem hali Energia

i

Autor: MCS Bełchatów

Na feriach w Bełchatowie poczują smak...igrzysk olimpijskich! Niecodzienne atrakcje pod dachem hali Energia

2022-02-10 10:36

Zagrają w hokeja, poszusują na desce snowboardowej i zjadą na nartach…pod dachem hali! Klimat igrzysk olimpijskich w tak nietypowej scenerii poczują w ferie dzieci i młodzież z Bełchatowa. Imprezę zaplanowano na 18 lutego. Udział jest bezpłatny.

Trwają Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 w Pekinie. To doskonała okazja, aby smak tych dyscyplin poczuli też dzieci i młodzież z Bełchatowa. Z tej okazji już w piątek, 18 lutego w hali Energia zorganizowane zostaną Igrzyska Zimowej Akademii Sportu. 

Swoich sił może spróbować każdy, a atrakcji z pewnością nie zabraknie. W biathlonie będzie można postrzelać z broni laserowej, będzie można zagrać w hokeja lub minihokeja, wsiąść na saneczki, poszusować deską snowboardową, a w specjalnym symulatorze narciarskim zmierzyć się ze stromym, ośnieżonym stokiem.

- Każdy będzie mógł poczuć dreszczyk emocji, tym bardziej, że mamy teraz takie czasy, że ciężko o prawdziwą zimę. Myślę, że będzie to dużą atrakcją dla młodych bełchatowian - mówi Adam Kieruzel z Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. 

Organizatorzy szykują trzy strefy: rywalizacji, zabawy i historii. Stanowiskom sportowym towarzyszyć będzie wystawa dotycząca historii zimowych igrzysk olimpijskich i startów Polaków. Zaprezentowane będą stroje olimpijskie oraz repliki medali z igrzysk.  

Dla chętnych przewidziano dwie kilkugodzinne sesje: od godz. 9 do 12 i od 13 do 16, podczas których wyłonieni zostaną mistrzowie poszczególnych konkurencji. Warunkiem uczestnictwa jest odebranie w biurze zawodów (Hala Energia, ul. Dąbrowskiego 11) karty uczestnika. Wstęp jest bezpłatny. Dla wszystkich startujących przewidziano upominki. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy na polskich stokach jest coraz bardziej niebezpiecznie?
Tak wygląda bezcenny manuskrypt z XV wieku, który władze Polski chcą przekazać Węgrom