Policjant z Bełchatowa w drodze do pracy zatrzymał kierowcę z 4 promilami

i

Autor: KPP Bełchatów

Policjant z Bełchatowa w drodze do pracy zatrzymał kierowcę z 4 promilami

2022-02-09 14:56

Dwa zarzuty dla 46-letniego kierowcy, który pod Bełchatowem o mały włos nie doprowadził do zderzenia z policjantem, który jechał na służbę. Okazało się, że kierujący matizem miał 4 promile alkoholu w organizmie.

7 lutego po godzinie policjant z bełchatowskiej komendy jechał na służbę. Podróżował swoim autem od strony miejscowości Kurnos w kierunku Bełchatowa. Na wysokości miejscowości Nowy Świat nagle, bezpośrednio przed auto, którym kierował funkcjonariusz, wyjechał samochód marki Daewoo Matiz.

- Kierowca matiza wyjeżdżając z drogi leśnej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Ten niebezpieczny manewr spowodował, że policjant, aby uniknąć zderzenia, musiał gwałtownie hamować, zjechać na przeciwległy pas ruchu i pobocze. Zatrzymał auto, aby podejść do kierowcy matiza. Mężczyzna jednak nie zareagował i odjechał. W takiej sytuacji policjant pojechał za nieodpowiedzialnym kierowcą, wyprzedził go i zatrzymał. Podszedł do kierowcy, który jak się okazało był w stanie upojenia alkoholowego. Zabrał mu kluczyki ze stacyjki i na miejsce wezwał patrol z bełchatowskiej drogówki - informują bełchatowscy policjanci. 

Okazało się, że 46-latek miał 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy, a po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywny i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy przez pandemię masz problem z dostaniem się do lekarza?
Protest rolników w Łódzkiem