Najlepszy piłkarski sędzia świata odwiedzi Bełchatów. Szymon Marciniak poprowadzi IV-ligowy mecz GKS-u

i

Autor: GKS Bełchatów

Najlepszy piłkarski sędzia świata odwiedzi Bełchatów. Szymon Marciniak poprowadzi IV-ligowy mecz GKS-u

2023-06-12 16:44

Tego się nikt nie spodziewał. Szymon Marciniak w sobotę gwizdał finał Ligi Mistrzów, teraz posędziuje w IV lidze w Bełchatowie! Najlepszy arbiter na świecie poprowadzi w środę mecz GKS Bełchatów-Sokół Aleksandrów Łódzki.

Finisz IV ligi łódzkiej zapowiada się pasjonująco. Do końca sezonu pozostały tylko trzy kolejki, a obecnie liderem jest GKS Bełchatów, który tylko o punkt wyprzedza drugi w tabeli Widzew II Łódź. Brunatni mają wszystko w swoich rękach, a właściwie nogach. W środę zmierzą się przy Sportowej z Sokołem Aleksandrów Łódzki. 

Ale ten mecz będzie miał dodatkowy smaczek. Mianowicie głównym arbitrem tego spotkania będzie...najlepszy sędzia świata, czyli Szymon Marciniak. Polak, który w tym roku poprowadził finał mistrzostw świata oraz finał Ligi Mistrzów, będzie rozjemcą na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce!

Jak to możliwe? Powód jest jeden. Dla Szymona Marciniak będzie to sentymentalny powrót do Bełchatowa, gdzie w 2009 roku zadebiutował w Ekstraklasie w roli arbitra głównego. Był wtedy rozjemcą meczu GKS Bełchatów – Odra Wodzisław Śląski. Najlepszy arbiter świata przyjął zaproszenie wiceprezydenta miasta, Dariusza Matyśkiewicza oraz prezesa ŁZPN-u i znów zawita do Bełchatowa. 

- To dla nas zaszczyt - nie ukrywa Szymon Serwa, prezes Akademii GKS Bełchatów, który jednak podkreśla, że wszyscy w klubie skupieni są na celu sportowym, czyli trzech punktach, które przybliżą Brunatnych do upragnionego awansu. 

Środowy mecz w Bełchatowie rozpocznie się o godz. 17.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Jaka temperatura jest dla Ciebie najlepsza?
Jakub Kiwior o sezonie w Arsenalu i początku zgrupowania reprezentacji Polski