Napadł z bagnetem na dwóch braci w lesie! 29-latek chciał wyłudzić pieniądze

i

Autor: KPP Bełchatów

Napadł z bagnetem na dwóch braci w lesie! 29-latek spod Bełchatowa chciał ukraść pieniądze

2021-03-30 9:42

Zarzuty i tymczasowy areszt dla 29-latka spod Bełchatowa, który groził bagnetem dwóm braciom pracującym w lesie przy wycince drzew. Mężczyzna chciał ukraść ich pieniądze. Został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Był pijany. Teraz, amator ostrych narzędzi, może posiedzieć za kratkami nawet 15 lat.

24 marca oficer dyżurny łaskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące nieznanego mężczyzny, który napadł na dwóch braci pracujących w lesie. Do zdarzenia doszło w lesie między miejscowościami Dubie i Chrząstawa, na pograniczu powiatów bełchatowskiego i łaskiego.

- Napastnik wymachując bagnetem próbował wymusić od zgłaszającego pieniądze. Groził on również mężczyznom pozbawieniem życia. Swoją złość wyładował wbijając ostrze noża w oponę ciągnika, którym pokrzywdzeni przyjechali do lasu - informują policjanci z KPP w Bełchatowie.

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, ale policjanci nie mieli problemów ze znalezieniem napastnika. Wpadł w pobliskim sklepie. Cały czas miał przy sobie bagnet. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty usiłowania rozboju i gróźb karalnych. 26 marca sąd na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

Rozbój przy użyciu niebezpiecznego narzędzia to przestępstwo zagrożone karą do 15 lat pozbawienia wolności. Groźby karalne to czyn zagrożony karą do 2 lat więzienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Najlepszy serwis zakupowy w Polsce to:
Koronaparty w Dąbrowie Górniczej. 123 osoby bawiły się na 18. urodzinach koleżanki