PGE Skra zagra z ZAKSĄ o finał PlusLigi! Co o tej rywalizacji sądzi Karol Kłos?

i

Autor: PGE Skra Bełchatów

PGE Skra zagra z ZAKSĄ o finał PlusLigi! Co o tej rywalizacji sądzi Karol Kłos?

2021-03-29 17:14

Wielki rywal na drodze do wielkiego finału. PGE Skra Bełchatów zagra w półfinale mistrzostw Polski z finalistą Ligi Mistrzów, czyli Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Nie ma wątpliwości, że to kędzierzynianie są faworytem do awansu. Ale bełchatowianie będą chcieli zrobić wszystko, aby sprawić niespodziankę.

W sobotę, 27 marca awans do półfinału zapewnili sobie siatkarze z Bełchatowa. I trzeba przyznać, że zrobili to w świetnym stylu. W rewanżowym pojedynku z Asseco Resovią Rzeszów wygrali bez straty seta i dzięki drugiej wygranej zapewnili sobie grę w półfinale.

Dzień później poznali swojego rywala. Tu żadnej niespodzianki być nie mogło. Wprawdzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała pierwszego seta ze Ślepskiem Suwałki, ale szybko odrobiła straty, zwyciężyła 3:1 i awansowała do półfinału.

Rywalizacja PGE Skry z ZAKSĄ zapowiada się bardzo ciekawie, aby jednak myśleć o finale, bełchatowianie będą musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. I siatkarze z Bełchatowa zdają sobie z tego sprawę.

- Co tu dużo mówić, szczerze i otwarcie, przed nami najtrudniejszy przeciwnik jaki mógł nam się trafić. Drużyna z europejskiego topu. Aby z nimi powalczyć trzeba zagrać perfekcyjnie i my mamy tego świadomość - mówi środkowy bełchatowian Karol Kłos.

Pierwsze starcie tych drużyn zaplanowano na 3 kwietnia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Wakacje 2021 - czy nie możesz się doczekać?
Jan Tomaszewski MIAŻDŻY Sousę: To, co zrobił z Lewandowskim, jest KARYGODNE! | Futbologia