Narty poszły w ruch! Rozpoczęło się białe szaleństwo na Górze Kamieńsk

i

Autor: RR

Narty poszły w ruch! Rozpoczęło się białe szaleństwo na Górze Kamieńsk [AUDIO]

2021-02-12 16:47

Na ten dzień czekali z utęsknieniem. Narciarze wrócili na stoki. Póki co ośrodki narciarskie będą otwarte warunkowo przez dwa tygodnie. Szusowanie ruszyło m.in. na Górze Kamieńsk niedaleko Bełchatowa. Dziś tłumów nie było, ale to zapewne preludium przed tym, co nastąpi w weekend.

Od piątku, 12 lutego nastąpiło luzowanie obostrzeń. Na liście obiektów, które otwierają się dla klientów są m.in. stoki narciarskie. Miłośnicy szusowania po białych puchu czekali na ten moment bardzo długo, ale w końcu się doczekali. Od samego rana dużym zainteresowaniem cieszyła się Góra Kamieńsk niedaleko Bełchatowa, którą odwiedzali nie tylko mieszkańcy regionu, ale też Łodzi, Częstochowy czy Warszawy.

- Dla nas to optymalne rozwiązanie, bo mamy tutaj ok. 70 km. Można załatwić jakieś sprawy w domu i znaleźć czas, aby wyskoczyć na stok - mówi narciarz z Łodzi.

- Mnie namówił kolega. Mamy dosyć blisko. Ja jeżdżę raczej w Alpach, ale ten stok jest fajny, łagodny. Na rozgrzewkę wystarczy - przyznaje mieszkaniec Włocławka, który dziś zawitał na Górę Kamieńsk.

Dziś dużych kolejek na stoku nie było, choć parking pękał w szwach i znalezienie wolnego miejsca mogło zająć sporo czasu. Mimo wszystko w ośrodku liczyli na jeszcze lepszą frekwencję.

- Spodziewaliśmy się większego napływu. Do wyciągów nie ma większych kolejek, z czego wszyscy są zadowoleni - mówi Cezary Płoszka, pracownik Góry Kamieńsk.

Ale to dopiero początek, bo w weekend ośrodek może przeżywać prawdziwe oblężenie.

Jak narciarze bawili się na Górze Kamieńsk? Na co będą zwracać uwagę policjanci, którzy też pojawili się na stoku?

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Ruszył sezon zimowy na Górze Kamieńsk. Posłuchaj wypowiedzi narciarzy

Sezon zimowy na Górze Kamieńsk ruszył po rocznej przerwie. Z powodu łagodnej zimy w ubiegłym roku ośrodek w ogóle nie otworzył się dla narciarzy.

Warto pamiętać o tym, że stoki narciarskie zostały otwarte warunkowo na dwa tygodnie. Można z nich korzystać z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Co roisz w weekend?
Pomorskie. Pod samochodem załamał się lód. Terenówka wpadła do jeziora