Nie przepuściła pieszego, dostała 1,5 tys. mandatu. Sypią się srogie kary za drogowe wykroczenia

i

Autor: RR

Nie przepuściła pieszego, dostała 1,5 tys. mandatu. Sypią się srogie kary za drogowe wykroczenia

2022-01-21 13:38

Kolejni kierowcy boleśnie odczuwają nowy taryfikator mandatów, który wszedł w życie od 1 stycznia. Tym razem głębiej do kieszeni musi sięgnąć 69-latka z Bełchatowa, która nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu. Kobietę będzie to kosztować 1,5 tys. złotych.

Od początku roku obowiązują nowe stawki mandatów karnych za wykroczenia drogowe. Nowy taryfikator podniósł wysokość grzywien za najbardziej niebezpieczne i nieodpowiedzialne wykroczenia na drodze. Niestety, mimo tego policjanci wciąż ujawniają niebezpieczne zachowania kierowców, którzy lekceważą obowiązujące przepisy i popełniają wykroczenia mimo zaostrzonych kar. Do jednej z takich sytuacji doszło w ostatnich dniach na ulicy Pabianickiej w Bełchatowie. 

- Policjanci z bełchatowskiej drogówki interweniowali wobec 69-latki kierującej kią. Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście dla pieszych. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń - mówią funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie. 

Zgodnie z nowym taryfikatorem, za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na jezdnię grozi mandat 1,5 tys. złotych oraz 10 punktów karnych.

Słono zapłaci też 44-latek, który dziś, 21 stycznia, uczestniczył w kolizji drogowej w Zelowie. Okazało się, że był kompletnie pijany. Wydmuchał prawie 4 promile. Jazda na "podwójnym gazie" będzie go kosztować 2,5 tys. złotych. 

Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy! 

Sonda
Czy nosisz kask jeżdżąc na rowerze/nartach/hulajnodze itp?
Starachowice: Agresywny kierowca na drodze