Niemowlę zatrzaśnięte w aucie na osiedlu Dolnośląskim. Z pomocą ruszyli strażnicy miejscy

i

Autor: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Niemowlę zatrzaśnięte w aucie na osiedlu Dolnośląskim. Z pomocą ruszyli strażnicy miejscy

2021-10-20 15:46

Chwile grozy przeżyła mieszkanka Bełchatowa, której 7-miesięczne dziecko zostało samo w zatrzaśniętym samochodzie. Do zdarzenia doszło na osiedlu Dolnośląskim. Bobasa ratowali miejscy strażnicy. Cała akcja trwała kilkadziesiąt minut. Na szczęście maleństwu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 19 października na największym osiedlu w Bełchatowie - Dolnośląskim. Okazało się, że kobieta zostawiła w aucie kluczyki i pojazd się zatrzasnął. W środku znalazło się uwięzione 7-miesięczne dziecko. Mama maluszka nie mogła zadzwonić po pomoc, bo w aucie został też jej telefon. Ze strażnikami miejskimi pomógł skontaktować się przypadkowy przechodzień.  

- Kobieta była przerażona i wpadła w panikę, ponieważ nie mogła dostać się do dziecka - przyznaje Piotr Barasiński, komendant Straży Miejskiej w Bełchatowie. 

Mundurowi szybko zjawili się na miejscu, uspokoili kobietę i wezwali fachowca, który dostał się do auta. 

- To nie pierwsza taka sytuacja w pracy strażników miejskich. Mamy kontakt z różnymi specjalistami, którzy błyskawicznie interweniują - dodaje Piotr Barasiński. 

Tak było i tym razem. Całe zamieszanie trwało kilkanaście minut. Wszystko skończyło się szczęśliwie, maluszek cały i zdrowy wrócił do swojej mamy. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy jeździsz autem zasilanym LPG?
Wrocławskie zoo szuka imienia dla małego leniwca