Nowa droga pod Bełchatowem gotowa. Korzystają z niej pracownicy kopalni i elektrowni

i

Autor: Gmina Bełchatów

Nowa droga pod Bełchatowem gotowa. Korzystają z niej pracownicy kopalni i elektrowni

2021-12-08 14:44

Równa jak stół, szeroka i co najważniejsze bezpieczna. Nowa droga w Dobiecinie pod Bełchatowem gotowa. Oficjalnie oddanie inwestycji ma nastąpić w przyszłym tygodniu. Przebudowa drogi kosztowała ok. 1 mln złotych.

Po kilku miesiącach prac droga w Dobiecinie jest już gotowa. Wprawdzie zostało jeszcze kilka drobnych rzeczy do zrobienia, ale kierowcy mogą już korzystać z kilometrowego odcinka nowej nowej nawierzchni od skrzyżowania z drogą powiatową Bełchatów - Bogdanów w stronę szkoły. Oficjalne otwarcie tej drogi i zakończenie inwestycji nastąpi na początku przyszłego tygodnia. 

- To bardzo ważny odcinek drogi. Znajduje się przy szkole i orliku, ale jest też ważna z innego powodu. Dzięki niej mieszkańcy mogą ominąć korki w Bełchatowie i dojechać do pracy w Kopalni i Elektrowni Bełchatów, a następnie wrócić do swoich domostw - nie ukrywa Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów. 

Na tym nie koniec, bo oprócz naprawy nawierzchni wybudowano też nowy chodnik i usunięto część przydrożnych drzew, tzw. "drzew śmierci", które rosły tuż przy samej jezdni. Kilka lat temu doszło tam do tragicznego wypadku z udziałem 5 młodych osób.

Chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twojej miejscowości? Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy. Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy zdalne nauczanie w szkołach powinno być przedłużone?
Dlaczego warto jeść pomarańcze?