Nowe kanały telewizyjne w 2024 roku! Będą przeznaczone dla różnych odbiorców

i

Autor: Pixabay.com

Telewizja

Nowe kanały telewizyjne w 2024 roku! Będą przeznaczone dla różnych odbiorców

2023-11-16 11:52

W 2024 roku powiększy się oferta sieci kablowych. Dojdą przynajmniej trzy nowe stacje. Będą to: Junior Channel, Pogoda24.TV i Zakupy24.TV. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała już koncesje.

Oferta telewizji naziemnej już niedługo powiększy się o trzy nowe kanały. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, będą to Junior Channel, Pogoda24.TV i Zakupy24.TV. Otrzymały one koncesję od KRRiT na zebraniu w połowie września. Wspomniane kanały trafią do oferty sieci kablowych, serwisów streamingowych, usług OTT i multipleksów lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej.

Kiedy wystartują nowe stacje?

Nowe kanały ruszą w 2024, ale nie wszystkie od razu. Będą uruchamiane stopniowo, zgodnie z wcześniej przygotowanym planem.

- Pogoda24 planujemy uruchomić na wiosnę. Obecnie trwa instalacja specjalistycznych systemów pogodowych, które pozwolą nam dostarczać najaktualniejsze prognozy. Junior Channel ma już swoją oprawę, zostanie uruchomiony pod koniec stycznia, tak aby młodsi widzowie mogli cieszyć się nową ofertą podczas ferii zimowych. Treść dla tego kanału została zakupiona na początku roku. W przypadku kanału Zakupy24, otrzymanie koncesji trwało dłużej niż przewidywaliśmy. W związku z tym rozważamy teraz możliwość lekkiego przeformatowania tego kanału – powiedział Karol Warda, TV channels & production director Grupy MWE w rozmowie z wirtualnemedia.pl.

Według wirtualnemedia.pl, Pogoda24.TV będzie nadawał całą dobę i ma się skupić na informacjach pogodowych. Planowanymi odbiorcami mają być widzowie w wieku 7-74 lata.

- W programie będą rozpowszechniane audycje przedstawiające prognozę pogody w Polsce i na świecie. Informacje będą przekazywane za pomocą interaktywnych map, zapowiedzi meteorologicznych oraz wejść prezenterskich. Dodatkowo, informacje pogodowe będą przedstawiane na pasku informacyjnym. W programie obecne będą także transmisje na żywo z kamer umieszczonych w najciekawszych miejscach Polski m.in. na plażach i w górach. W zależności od pory roku pojawią się również informacje o smogu, śniegu, temperaturze i jakości wody w najpopularniejszych kąpieliskach. Ponadto, w programie pojawią się również wejścia prezenterskie na żywo z najciekawszych imprez okolicznościowych np. dożynek czy dni miast. Audycje powtórkowe zajmą 90% tygodniowego czasu nadawania programu – podaje KRRiT.

Całodobowo będą także emitowane stacje Zakupy24.TV i Junior Channel. Pierwszy ma się skupiać wyłącznie na telesprzedaży. Mają tam być prezentowane ciekawe produkty, głównie dla gospodarstwa domowego i ogrodu. Junior Channel ma być przeznaczony dla dzieci o 3 do 12 roku życia. Obejrzymy tam głównie seriale animowane produkcji polskiej i zagranicznej. Planowane są również audycje własne. Oprócz rozrywki, stacja chce stawiać nacisk na edukacje – będą to działania promujące czytelnictwo czy nauka języka angielskiego.

Taksówkarze nie mogą podnieść cen. Rada miasta się na to nie zgadza a sąd to podtrzymuje