Nowe połączenia autobusowe. Gdzie dojedziemy bezpośrednio z Bełchatowa?

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Nowe połączenia autobusowe. Gdzie dojedziemy bezpośrednio z Bełchatowa?

2023-12-12 13:56

Do Zakopanego, do Poznania, a od nowego roku także do czeskiej Pragi. Powiększa się siatka połączeń z węzła przesiadkowego w Bełchatowie. To dobra wiadomość dla turystów, którzy nie mają własnego samochodu albo po prostu lubią podróżować autobusem.

Od niedzieli, 10 grudnia można już dojechać do Zakopanego czy Poznania bezpośrednio z Bełchatowa. Kolejny duży przewoźnik wpisał bowiem bełchatowski węzeł przesiadkowy do siatki swoich przystanków. Za wyborem bełchatowskiego węzła przesiadkowego przemawiało kilka argumentów. Poza lokalizacją w centrum Polski oraz szybki i krótki dojazd z obwodnicy północnej. Dzięki temu przewoźnicy omijają centrum Bełchatowa. Ponadto uwzględniona została dobra infrastruktura węzła, zaplecze socjalne dla kierowców. Równie istotny był fakt, iż za wjazd i postój na węźle miasto nie pobiera od przewoźników żadnych opłat.

Co to oznacza dla podróżujących? Od 10 grudnia mogą już wsiąść do autobusu w Bełchatowie i pojechać bezpośrednio do Zakopanego bądź Poznania. Autokary jadące do stolicy polskich Tatr zatrzymywać się będą po drodze w Częstochowie, Katowicach, Krakowie, Rabce Zdroju i Nowym Targu. Natomiast te zmierzające w kierunku stolicy Wielkopolski – w Łodzi i w Koninie.

Możliwość bezpośredniego połączenia autobusowego z Bełchatowa do kolejnych dużych miast to z pewnością duże ułatwienie dla wielu pasażerów. Mamy nadzieję, że kursy te będą cieszyć się zainteresowaniem ze strony naszych mieszkańców – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz. – Mogę także zdradzić, że szykujemy jeszcze jedną niespodziankę dla podróżnych. Za kilka tygodni siatka połączeń z węzła przesiadkowego powiększy się jeszcze bardziej. W nowym roku przewoźnik chce bowiem uruchomić bezpośredni przejazd z naszego miasta do czeskiej Pragi – dodaje wiceprezydent Matyśkiewicz.

Przypomnijmy, że od kilku lat na bełchatowskim węźle przesiadkowym zatrzymują się autobusy innego dużego przewoźnika, które kursują do kilkudziesięciu miast Europy zachodniej. Mowa m.in. o Frankfurcie nad Menem, Amsterdamie, Paryżu, Zurychu, Mediolanie czy Wenecji. 

Warto jednak pamiętać o tym, że bilety należy zarezerwować online. Tylko wtedy autobus przyjedzie do Bełchatowa. Nie ma takiej opcji, że bilet kupi się u kierowcy, który podjedzie na bełchatowski dworzec. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy po zmroku nosisz odblaski?
Jarmark świąteczny w Berlinie. Nie brakuje polskich akcentów