Zelów: kobieta znalazła cudzy portfel i ruszyła na zakupy. 53-latka stanie przed sądem

i

Autor: KPP Bełchatów

Zelów: kobieta znalazła cudzy portfel i ruszyła na zakupy. 53-latka stanie przed sądem

2023-12-07 13:03

Znalezienie cudzego portfela wcale nie jest okazją do świętowania nagłego przypływu gotówki. A jeśli tak, to można na siebie sprowadzić niemałe problemy. Przekonała się o tym mieszkanka Zelowa.

Mieszkanka Zelowa znalazła cudzy portfel na chodniku i od razu ruszyła na zakupy do marketu. 53-latka najpierw wydała gotówkę, a następnie w ruch poszła karta płatnicza. I wtedy zaczęły się jej problemy. Właściciel otrzymał informację z banku o nieudanej transakcji. Do akcji szybko wkroczyła policja.

- Mundurowi przeanalizowali zapis monitoringu, który przy kasie doskonale zarejestrował wizerunek kobiety. Policjanci rozpoznali, że to 53-letnia mieszkanka powiatu bełchatowskiego i natychmiast pojechali złożyć jej wizytę. Podejrzewana pytana o całą sytuację wielokrotnie zmieniała wersję. Ostatecznie przyznała, że stojąc w oknie swojego mieszkania zauważyła, że na chodniku leży portfel. Zamiast zwrócić zgubę w całości, podejrzewana przywłaszczyła znalezione rzeczy - informuje Iwona Kaszewska z bełchatowskiej policji. 

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego podejrzana usłyszała zarzuty dotyczące przestępstwa kradzieży, przywłaszczenia oraz usiłowania włamania na rachunek bankowy. O dalszym losie kobiety zdecyduje sąd.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy Polska powinna inwestować więcej w drony i amunicję krążącą?
Wciągnęli 22-latka do samochodu sprzed galerii handlowej. Wszystko nagrała kamera