Rewolucja na pasach. Od 1 czerwca ważne zmiany w ruchu drogowym [AUDIO]

i

Autor: Pixabay

Nowe przepisy drogowe. Prawdziwa rewolucja na pasach. Od 1 czerwca ważne zmiany [AUDIO]

2021-06-01 13:10

Duże zmiany na przejściach dla pieszych. Od 1 czerwca pieszy wchodzący na zebry będzie miał pierwszeństwo przed pojazdem, z wyjątkiem tramwaju. Na tym nie koniec. Od dziś obowiązuje też zakaz korzystania z telefonu i innych urządzeń elektronicznych przy wchodzeniu na pasy.

1 czerwca 2021 roku wchodzi w życie ustawa z dnia 25 lutego 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 463), która wprowadza przepisy zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drogach, ujednolica dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym, a także obliguje kierujących pojazdami do zachowania minimalnego odstępu między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych.

Zgodnie z nowymi przepisami, pieszy wchodzący na przejście dla pieszych będzie miał pierwszeństwo przed pojazdem, za wyjątkiem tramwaju.

Kolejna ważna zmiana, która wchodzi w życie od 1 czerwca to zakaz korzystania z telefonu i innych urządzeń elektronicznych przy wchodzeniu na pasy. Od 1 czerwca zmienia się też nocny limit prędkości w terenie zabudowanym. Będzie taki sam jak w dzień, czyli do 50 km/h.

Co o tych zmianach sądzą mieszkańcy Bełchatowa? Jak tłumaczy je policja?

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Rewolucja na pasach. Posłuchaj co o zmianach w przepisach mówią bełchatowska policja i mieszkańcy Bełchatowa

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Znacznie tańsze bilety na koncerty dla zaszczepionych osób to dobry pomysł?
Express Biedrzyckiej - Krzysztof Bosak: Kaczyński blefuje, ale skutecznie