O włos od tragedii. 18-latek z gminy Bełchatów wjechał w drzewo

i

Autor: KPP Bełchatów

O włos od tragedii. 18-latek z gminy Bełchatów wjechał w drzewo

2023-11-09 14:09

Ledwo co odebrał prawo jazdy i już otarł się o śmierć. Mowa o 18-letnim kierowcy opla, który w miejscowości Myszaki na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Wraz z pasażerem trafił do szpitala w Bełchatowie.

Informację o zdarzeniu dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał 8 listopada o godzinie 20.45. Na miejscu policjanci z bełchatowskiej drogówki zastali rozbitego opla oraz kierowcę i pasażera pojazdu.

- 18-letni mieszkaniec gminy Bełchatów poinformował, że jadąc od strony miejscowości Niedyszyna w kierunku Bełchatowa, na łuku drogi, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca osobówki oraz jego pasażer z obrażeniami trafili do szpitala - informują bełchatowscy policjanci. 

Kierowa był trzeźwy. Szczegóły i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają teraz policjanci z Wydziału do spraw Przestępstw w Ruchu Drogowym i Wykroczeń.

Policjanci po raz kolejną apelują o ostrożność za kierownicą.

Zwłaszcza teraz w okresie jesienno-zimowym, kiedy warunki pogodowe nie sprzyjają kierowcom i na drogach miejscami jest ślisko, powinniśmy zdjąć nogę z gazu i przewidywać zagrożenie. Chwila nieuwagi może doprowadzić do przykrych konsekwencji - przypominają stróże prawa.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Badasz się profilaktycznie co roku?
Pożar na Piotrkowskiej w Łodzi