Obwodnica wschodnia Bełchatowa z ogromnym dofinansowaniem. Kiedy ruszy budowa?

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Obwodnica wschodnia Bełchatowa z ogromnym dofinansowaniem. Kiedy ruszy budowa?

2021-12-22 13:27

Bardzo dobre wiadomości dla Bełchatowa. Obwodnica wschodnia miasta zostanie dofinansowana kwotą ponad 62 mln złotych. Dziś poinformowała o tym posłanka z Bełchatowa, Małgorzata Janowska. Czy to przyśpieszy budowę? Więcej informacji w tym artykule.

Obwodnica wschodnia Bełchatowa będzie liczyć 8 km i powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej 484, która stanowi jedyny wyjazd z miasta w kierunku południowym. Inwestycja pomoże rozładować ruch w mieście.

To jedno z priorytetowych dla nas przedsięwzięć, szczególnie jeśli spojrzymy na natężenie ruchu na ulicach Czaplinieckiej i Wojska Polskiego. Obwodnica powinna przejąć ruch samochodów jadących z Łodzi w stronę Kamieńska, a co za tym idzie skutecznie rozładować tworzące się na wspomnianych ulicach korki – tak o tej inwestycji na oficjalnej stronie miasta wypowiadała się prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Budowa obwodnicy wschodniej Bełchatowa ma pochłonąć co najmniej 120 mln złotych. Dziś premier Mateusz Morawiecki ogłosił program budowy ponad 50 obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich. W tym gronie znalazła się też bełchatowska inwestycja, która z rządowej puli środków zostanie dofinansowania kwotą 62,4 mln złotych. Tę informację przekazała Małgorzata Janowska, posłanka z Bełchatowa. 

O te środki od dłuższego czasu konsekwentnie zabiegałam, dlatego jestem szczęśliwa z kolejnej ważnej inwestycji w region bełchatowski - powiedziała w komunikacie do mediów. 

Obwodnica wschodnia Bełchatowa. Kiedy ruszy budowa? 

Pierwotnie zakładano, że budowa obwodnicy wschodniej miasta ruszy jeszcze w 2021 roku. Wiadomo już, że będzie poślizg i tych planów nie uda się zrealizować. 

- Przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu. Chcemy to zrobić w pierwszym kwartale przyszłego roku. Decyzja o tym, czy inwestycja będzie etapowana zapadnie w najbliższym czasie - informuje Marcin Nowicki, rzecznik ZDW w Łodzi, który dodaje, że nowa droga ma być gotowa w 2024 roku. 

Wschodnia obwodnica ma zaczynać się od ulicy Świętojańskiej i Radomszczańskiej do skrzyżowania w ul. Czyżewskiego, dalej prowadzić będzie do węzła w Dobrzelowie, gdzie połączy się z obwodnicą północną.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Nauka zdalna 2022 powinna być przedłużona?
16-latek ukrył narkotyki w bieliźnie. Policjanci z Torunia byli w szoku