Ocalić od zapomnienia. Młodzież z Bełchatowa po raz kolejny zadbała o zapomniane groby

i

Autor: RR

"Ocalić od zapomnienia". Młodzież z Bełchatowa po raz kolejny zadbała o zapomniane groby

2021-10-27 15:28

Serce rośnie na widok takiej młodzieży. Licealiści z Bełchatowa zgłosili się na ochotnika i uporządkowali zaniedbane groby. Po wykonaniu zadania zapalili na nich symboliczne znicze. Była to już 5. edycja akcji pod hasłem „Ocalić od zapomnienia”.

Już po raz piąty Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie zorganizował akcję "Ocalić od zapomnienia" polegającą na porządkowaniu zapomnianych mogił. I po raz kolejny panie z MOPS-u mogły liczyć na pomoc bełchatowskiej młodzieży. Tym razem do akcji wkroczyli licealiści z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie. Rok temu młodzież nie mogła wziąć udział w tych działaniach ze względu na obostrzenia. W tym roku podłączyli się do akcji ze zdwojoną siłą. 

- Warto podkreślić, że te osoby zgłosimy się do mnie same, nikt ich nie musiał namawiać. Szybko i sprawnie wzięli się do pracy i wykonywali ją z dużą werwą. A tej pracy mieliśmy naprawdę sporo, bo trzeba było wyrwać chwasty, wyrzucić stare wiązanki, coś przekopać, poprawić. Szacunek dla nich, są naprawdę super - mówi Agnieszka Cabaj z bełchatowskiego MOPS-u. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

"Ocalić od zapomnienia". Młodzież z Bełchatowa posprzątała zapomniane groby. Posłuchaj wypowiedzi uczestników akcji

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Wybierasz się na cmentarz 1 listopada?
We wrocławskim zoo urodziły się jeżozwierze indyjskie