Bełchatów Ocalić od zapomnienia

i

Autor: RR

"Ocalić od zapomnienia" - pracowniczki MOPS-u uporządkowały groby bezdomnych [AUDIO]

2020-10-29 13:29

Chwyciły za taczkę, grabki, zmiotki i zrobiły porządki na grobach, o których nikt już nie pamięta. Pracowniczki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie posprzątały zaniedbane mogiły osób bezdomnych.

Pamiętają o grobach, o które nie ma kto zadbać. Już po raz 4. w Bełchatowie zorganizowano akcję "Ocalić od zapomnienia". Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej uporządkowali zapomniane groby, głównie osób bezdomnych.

W poprzednich edycjach tej akcji udział brała również młodzież, która sama garnęła się do pracy. Tym razem było inaczej. W związku z pandemią i wprowadzonymi obostrzeniami uczniowie musieli pozostać w swoich domach, a na cmentarz ruszyły pracowniczki MOPS-u.

- Nasza praca polega na wyrywaniu chwastów, uprzątnięciu starych zniczy i zadbaniu o to, aby te groby wyglądały estetycznie. Pracy jest tutaj sporo, ale nikt się od tego nie miga, nikt nie robi tego z obowiązku, bo dla nas jest to przyjemność - mówi pomysłodawczyni akcji "Ocalić od zapomnienia" Agnieszka Cabaj.

Uczestniczki akcji uporządkowały ponad 20 grobów. Na koniec na każdym z nich zapaliły symboliczne znicze.

Więcej w materiale RADIA ESKA BEŁCHATÓW:

Akcja "Ocalić od zapomnienia". Posłuchaj wypowiedzi uczestników

QUIZ. Czwartkowy test z geografii... Polski. Jak dobrze znasz swój kraj?

Pytanie 1 z 15
Najwyższym szczytem polskich Tatr są, jak wiadomo, Rysy. A który szczyt jest na drugim miejscu?
Epidemiolog, prof. Maria Gańczak: Statystyki ministerstwa to wierzchołek góry lodowej. Krótkotrwały lockdown jest konieczny [Super Raport]