Z ulgi na internet można korzystać wyłącznie przez dwa następujące bezpośrednio po sobie lata podatkowe

i

Autor: Pixabay.com Z ulgi na internet można korzystać wyłącznie przez dwa następujące bezpośrednio po sobie lata podatkowe

Od przyszłego roku DUŻA ZMIANA w podatkach. Dotyczy nas wszystkich!

2021-12-02 13:12

Od przyszłego roku wprowadzona ma zostać duża zmiana w podatkach. Dotknie każdego podatnika, a na celu ma ułatwienie nam rozliczania PIT. Planowaną nowość zapowiedziała w Sejmie Magdalena Rzeczkowska, wiceminister finansów i szefowa Krajowej Administracji Skarbowej. Co takiego ma się zmienić?

- W ramach zmian w Krajowej Administracji Skarbowej kierunkiem naszego działania, który zresztą jest związany z ułatwieniami i odbiurokratyzowaniem KAS, jest odmiejscowienie. Odmiejscowienie dokonywania czynności podatkowych - powiedziała w środę w Sejmie Magdalena Rzeczkowska.

Jak wytłumaczyła wiceminister, chodzi o to, by podatnik nie był związany z konkretnym urzędem skarbowym ze względu na swoje miejsce zamieszkania, czy adres prowadzonej działalności gospodarczej.

- Podatnik nie będzie związany z konkretnym urzędem skarbowym - mówiła Rzeczkowska. - Planujemy wdrożenie takich funkcjonalności na przestrzeni przyszłego roku. Podatnik będzie mógł składać deklarację w jakimkolwiek miejscu w Polsce, niezależnie od miejsca zamieszkania czy prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

O podobnym pomyśle, już na początku ubiegłego roku, mówił Tomasz Słaboszowski, ówczesny zastępca szefa KAS.

- Chcielibyśmy wprowadzić jak najwięcej usług, z których podatnik będzie mógł korzystać online, ale jeżeli nasz klient będzie chciał iść do urzędu to będzie mógł to zrobić w dowolnej lokalizacji - powiedział wtedy Słaboszowski. - Temu będzie służyło odmiejscownienie urzędów skarbowych, czyli zniesienie właściwości miejscowej.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Eliminacje Ninja Run w Łodzi