Oficjalnie: PGE sponsorem Akademii GKS Bełchatów

i

Autor: GKS Bełchatów

Oficjalnie: PGE sponsorem Akademii GKS Bełchatów

2020-12-11 16:49

PGE odkręca kurek z pieniędzmi na bełchatowską piłkę. Ale nie chodzi o pierwszy zespół "Brunatnych", tylko dzieci i młodzież. Energetyczny gigant został sponsorem Akademii GKS Bełchatów. Przez dwa lata PGE wyłoży 1,8 mln złotych.

O tej współpracy mówiło się od blisko pół roku. Na początku lipca grupa PGE poinformowała, że wyłoży pieniądze na wsparcie futbolu w Bełchatowie, ale tego młodzieżowego. To wtedy powstał pomysł, aby utworzyć Akademię GKS Bełchatów.

Sęk w tym, że mijały miesiące i tego wsparcia nie było. Teraz w końcu doszło do konkretów. Grupa PGE podpisała umowę sponsoringową z Fundacją Akademia GKS Bełchatów. Spółka wyłoży blisko 2 mln złotych na dziecięce i młodzieżowe grupy piłki nożnej i zapasów.

- Oprócz sponsorowania największych i najlepszych krajowych drużyn z różnych dyscyplin sportowych, PGE wspiera także sport dzieci i młodzieży. Zależy nam, aby młodzi ludzie z Bełchatowa i okolic mieli możliwości trenowania i rozwijania swoich pasji w jak najlepszych warunkach. Na wsparcie Fundacji GKS Bełchatów w ciągu dwóch lat PGE przeznaczy łącznie 1,8 mln złotych. Liczymy, że dzięki naszemu wsparciu Akademia GKS Bełchatów będzie się szybko rozwijała i stanie się nie tylko wizytówką Bełchatowa, ale również ważnym ośrodkiem kształcenia młodych sportowców w skali wojewódzkiej - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Środki, które trafią do bełchatowskiego klubu mają zostać spożytkowane na promowanie zdrowego, sportowego stylu życia, w tym na szkolenie młodych adeptów piłki nożnej i sekcji zapaśniczej.

- W imieniu naszych młodych piłkarzy i zapaśników oraz ich rodziców, opiekunów i trenerów, a także osób, które tworzyły ten projekt i będą go realizować, składam podziękowania Radzie Nadzorczej i Zarządowi PGE Polskiej Grupy Energetycznej za zaufanie, jakim nas obdarzono finalizując podpisanie dwuletniej umowy sponsoringowej. Dzięki wsparciu PGE i Miasta Bełchatowa powstał zupełnie nowy podmiot w naszej przestrzeni, który będzie szkolić dzieci i młodzież na wysokim poziomie sportowym w oparciu o solidne podstawy. Zaangażowanie PGE świadczy o randze tego projektu i pozwala pozytywnie myśleć o przyszłości juniorskiego sportu amatorskiego w naszym regionie - powiedział Michał Antczak, prezes Fundacji Akademia GKS Bełchatów.

Akademia GKS Bełchatów szkoli ok. 350 młodych sportowców w wieku od 5 do 18 lat w dwóch sekcjach sportowych: piłce nożnej oraz zapasach.

Umowa między PGE a Fundacją Akademia GKS Bełchatów została zawarta na okres dwóch lat.

Co z pierwszą drużyną GKS-u?

Przy temacie wsparcia akademii przez PGE, jak bumerang powraca wątek pierwszej drużyny "Brunatnych". Przypomnijmy, od półtora roku spółka nie wykłada już pieniędzy na piłkę seniorską w Bełchatowie. Podpisanie umowy z Akademią GKS Bełchatów w tej kwestii nic nie zmieniło. Grupa PGE poinformowała, że na ten moment nie widzi możliwości powrotu do sponsorowania pierwszej drużyny.

- Polska Grupa Energetyczna będąc spółką Skarbu Państwa podlega ściśle określonym rygorom jeśli chodzi o sponsoringi. Nie możemy sponsorować podmiotów, które mają problemy finansowe, wobec których prowadzone są postępowania komornicze. Dopóki sytuacja w pierwszym GKS-ie nie ulegnie zmianie, nie możemy sponsorować tego klubu, bo groziłoby to nam naruszeniem przepisów, które obowiązują wszystkie spółki Skarbu Państwa - informuje Wojciech Dąbrowski.

Sonda
W sobotę wieczorem najczęściej....
Skoczył na bungee i spadł z kilkunastu metrów!