koronawirus

i

Autor: Pixabay

Oficjalnie: Pierwsza ofiara koronawirusa w Bełchatowie. PGE GiEK komentuje sytuację w RAMBie

2020-04-08 9:35

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło wczoraj śmierć kobiety z Bełchatowa, która była zakażona koronawirusem. 38-latka zmarła w szpitalu zakaźnym w Zgierzu.

Bełchatowianka ponad 2 tygodnie walczyła z COVID-19. Niestety tę walkę przegrała. Kobieta miała choroby współistniejące.

Zakażenie kononawirusem u 38-latki było drugim przypadkiem w powiecie bełchatowskim i pierwszym w spółce RAMB.

- Do zarażenia nie doszło na terenie zakładu pracy - podkreśla Sandra Apanasionek, p.o. Dyrektor Departamentu Komunikacji w PGE GiEK, do której należy spółka RAMB. - Niezwłocznie po uzyskaniu informacji potwierdzającej dodatni wynik testu na koronawirusa, kilka osób, które miały kontakt z kobietą zostało oddelegowanych na domową kwarantannę, zgodnie z zaleceniem sanepidu. Na dzisiaj potwierdzono koronawirusa u 16 pracowników spółki RAMB. Dwie osoby już wyzdrowiały, stan zdrowia 13 Pracowników jest dobry, przebywają na leczeniu domowym. W stanie ciężkim jest jeden pracownik - przedstawia aktualną sytuację w spółce RAMB Sandra Apanasionek.

PGE GiEK zapewnia, że w firmie wdrożono wszelkie niezbędne procedury w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

- Pracownicy są wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej i dezynfekcyjne. Wprowadzone rozwiązania organizacyjne uniemożliwiają przebywanie w jednym czasie grupie osób, ograniczono spotkania, pracowników oddelegowano do pracy zdalnej na tych stanowiskach, gdzie jest to możliwe - dodaje Apanasionek.

Spółka od kilku tygodni regularnie dezynfekuje zarówno główne ciągi komunikacyjne jak i miejsca ogólnodostępne. Ponadto we wszystkich oddziałach i spółkach zależnych od PGE GiEK, jest opracowany i weryfikowany na bieżąco plan funkcjonowania na wypadek ponadstandardowej absencji.