Ogólnopolskie zawody na pumptracku w Bełchatowie. Popisy tych rowerzystów zapierają dech w piersiach!

i

Autor: MCS Bełchatów

Ogólnopolskie zawody na pumptracku w Bełchatowie. Popisy tych rowerzystów zapierają dech w piersiach!

2022-08-12 14:40

Widowiskowe przejazdy i tricki. Już w najbliższą sobotę, 13 sierpnia na pumptracku w Bełchatowie odbędzie się ogólnopolska impreza „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz”. Swoje umiejętności zaprezentuje ok. 100 miłośników jazdy na rowerze.

Gratka dla fanów rowerowych trików. Już w sobotę, 13 sierpnia na pumptracku zagości „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz”. To ogólnopolski cykl zawodów, na który zjeżdżają najlepsi rowerzyści z kraju. Do rywalizacji stanie ok. 100 osób, także bełchatowianie. Będzie sporo ekstremalnych emocji, warto więc przyjść i kibicować zawodnikom.  

W pięciu kategoriach (kids, junior, amator, kobiety, pro) będą walczyć o punkty do klasyfikacji generalnej. Zawodnicy, którzy w ostatecznym rozrachunku – po wszystkich rundach – będą mieć ich najwięcej, zostaną najszybszymi zawodnikami i zawodniczkami w Polsce. Ponadto zwycięzcy kategorii PRO i kobiety pojadą na rundę mistrzostw świata do czeskich Tošovic. Jest więc o co walczyć.

- W akcji będzie można zobaczyć najlepszych zawodników z kraju, którzy z pewnością dostarczą wielu sportowych emocji. Tego dnia Bełchatów stanie się stolicą polskiego roweru. Zapraszamy mieszkańców na os. Binków do kibicowania zawodnikom – powiedział Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Zawody oficjalnie wystartują o godz. 16:00. Ale tak naprawdę już od godz. 14:00 będzie można oglądać przejazdy, zawodnicy będą się bowiem rozgrzewać i trenować. O godz. 18:35 wystartują play-offy, w których zmierzą się najlepsi startujący ze wszystkich kategorii. Dekoracja zwycięzców zaplanowana jest natomiast na godz. 21:00. Warto dodać, że najmłodsi – wszyscy zawodnicy w kategorii kids i junior – zostaną zaproszeni na podium i otrzymają pamiątkowe medale, bez znaczenia na wynik.

- Nasze zawody mają wyjątkowy klimat, bo odbywają się w blasku jupiterów. Dla zawodników to dodatkowa porcja wrażeń - nie ukrywa Adam Kieruzel z bełchatowskiego MCS-u.  

Cykl, który od początku wywołuje dużo pozytywnych emocji, to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa i znakomicie spędzony czas. Na zawodników i oglądających czekać będzie strefa chillout’u z leżakami, food truck oraz i spiker znany z pokazów Sound of Gravity.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!   

Sonda
Czy Robert Lewandowski zostanie w sezonie 22/23 królem strzelców La Liga?
Wojciech z Łodzi naśladuje znane postaci z kreskówek, filmów i gier