Oszczędzanie zaczął od siebie. Prezydent Bełchatowa z wynagrodzeniem na najniższym możliwym poziomie

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Oszczędzanie zaczął od siebie. Prezydent Bełchatowa z najniższym wynagrodzeniem

2024-05-28 12:54

Wiadomo, ile będzie zarabiał prezydent Bełchatowa Patryk Marjan. Radni zdecydowali, że będzie zarabiał 16 tysięcy 34 zł. Kwota wynagrodzenia Marjana jest na minimalnym poziomie dla włodarza tej wielkości miasta. Chciał tego sam gospodarz ratusza, a radni przychylili się do jego prośby.

Jednym z ważniejszych punktów porządku obrad trzeciej sesji Rady Miejskiej w Bełchatowie było ustalenie przez radnych wynagrodzenia prezydenta miasta. Przypomnijmy, że zgodnie z rządowym rozporządzeniem z 2021 roku, pensja prezydenta miasta do 300 tys. mieszkańców musi oscylować pomiędzy 16 033,20 zł a 18 486,00 zł. Ostatecznie radni zdecydowali, że Patryk Marjan, jako prezydent Bełchatowa, będzie zarabiać 16 034,20 zł.

Uważam, że wszelkie oszczędności należy zaczynać od siebie. Dlatego cieszę się, że udało się przekonać Radę do tego, żebym mógł zrealizować swoje obietnice wyborcze. A w kampanii informowałem, że chcę być najtańszym prezydentem, a zarazem najlepszym. Najtańszego już mamy. Teraz więc przede mną pięć lat, by zostać tym najlepszym – komentował na gorąco uchwałę Rady Miejskiej prezydent Bełchatowa Patryk Marjan.

Innego zdania byli radni opozycyjni, którzy chcieli, aby Marjan zarabiał maksymalną dopuszczoną prawem kwotę. Ostatecznie tak się nie stało. 

Warto w tym miejscu dodać, że poprzednia prezydent Bełchatowa miała pensję na maksymalnym poziomie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy! 

Sonda
Czy kraje NATO powinno wysłać żołnierzy do szkolenia na Ukrainę?
Karambol w Olsztynie. Pijany kierowca staranował autobus