PGE GiEK podaje tlen „Brunatnym”. Spółka przekaże 2 mln na wsparcie GKS-u Bełchatów

i

Autor: GKS Bełchatów

PGE GiEK podaje tlen „Brunatnym”. Spółka przekaże 2 mln na wsparcie GKS-u Bełchatów

2021-07-29 16:17

Świetne wiadomości dla środowiska związanego z GKS-em Bełchatów. U progu nowego sezonu sponsoring z bełchatowskim klubem przedłużyła spółka PGE GiEK. „Brunatni” otrzymają 2 mln złotych.

Dziś w samo południe słońce z podwójną mocą zaświeciło przy ulicy Sportowej. To właśnie na płycie Stadionu Miejskiego doszło do ważnego spotkania dla losów bełchatowskiego klubu. Przedstawiciele PGE GiEK poinformowali, że będę kontynuować współpracę z GKS-em.

Zarząd PGE GiEK S.A. podjął decyzję, abyśmy sfinansowali działalność górniczego klubu w najbliższym sezonie. Pierwszy argument za tą decyzją jest taki, że GKS powstał tutaj, dzięki kopalni i tradycje związane z funkcjonowaniem tego klubu są bezpośrednio związane z działalnością KWB Bełchatów i PGE GiEK S.A. Po drugie motorem napędowym dla szkolenia młodzieży jest pierwsza drużyna, której warto zaufać, która musi reprezentować odpowiedni poziom piłkarski, by być magnesem dla młodych adeptów piłki nożnej. To klub z ogromną tradycją i dorobkiem sportowym, realizujący jednocześnie szkolenia dzieci i młodzieży na najwyższym poziomie, dlatego zasługuje na wsparcie. Cieszę się, że logo PGE GiEK będzie widniało na koszulkach piłkarzy w kolejnym sezonie - powiedział Krzysztof Kuśmierowski, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Energetyczny Klub Sportowy Skra Bełchatów działa na terenie Bełchatowa od 91 lat. W klubie trenuje 200 sportowców amatorów w sekcji pływackiej i siatkarskiej. EKS jest ponadto właścicielem klubu siatkarskiego KPS Skra Bełchatów oraz większościowym udziałowcem GKS Bełchatów. Zrealizowane przez PGE GiEK wsparcie pomoże piłkarzom GKS Bełchatów realizować ambicje i sportowe marzenia w rozgrywkach ligowych, w kolejnym sezonie.

- Przede wszystkim serdecznie dziękuję za tak ogromne wsparcie, bo to dla nas kluczowa sprawa – powiedział Członek Zarządu GKS „Bełchatów” S.A., Alan Paczuszka. Cieszę się, że ta świetna informacja pojawia się u zarania nowego sezonu dając nam jeszcze więcej sił na najbliższy rok. Jestem przekonany, że ta pomoc pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie klubu i same wyniki. Drużyna ciężko pracuje nad tym, by poziom sportowy był jak najwyższy, by cieszyć kibiców a nasz klub rósł w siłę – podkreślał Alan Paczuszka.

Zwieńczeniem uroczystości było przekazanie symbolicznego czeku o wartości 2 mln zł. Środki będą spożytkowane na funkcjonowanie klubu w trakcie kampanii 2021/22 w eWinner 2 Lidze.

Już w najbliższą sobotę, 31 lipca GKS Bełchatów rozegra swój pierwszy mecz na trzecim szczeblu rozgrywek. Bełchatowianie zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Puławy.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Który zakątek Polski powinieneś odwiedzić?

Pytanie 1 z 8
Wypoczynek planujesz...
Kłopoty organizacyjne podczas IO w Tokio. Joanna Jóźwik pokazała wszystko