Pijany i bez prawa jazdy pędził jak szalony drogą krajową. 31-letni bełchatowianin słono za to zapłaci

i

Autor: KPP Bełchatów

Pijany i bez prawa jazdy pędził jak szalony drogą krajową. 31-letni bełchatowianin słono za to zapłaci

2022-03-09 16:37

Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie, a na liczniku o blisko 80 km/h więcej niż powinien. Policjanci z łódzkiej grupy SPEED zatrzymali 31-letniego bełchatowianina, który pędził jak szalony DK 74. Dostał już dwa mandaty, a to dopiero początek jego problemów.

8 marca policjanci z łódzkiej grupy SPEED pełnili służbę między innymi na terenie powiatu bełchatowskiego. Po godzinie 11, jadąc od strony Wielunia w kierunku Bełchatowa drogą krajową 74, zwrócili uwagę na pojazd marki Audi, który poruszał się z nadmierną prędkością.

- Kierowca jechał z prędkością 166 km/h na odcinku drogi, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 90 km/h. W ten sposób popełnił on wykroczenie, za które taryfikator przewiduje mandat karny w wysokości 2,5 tys. złotych. Po włączeniu sygnałów dźwiękowych i świetlnych policjanci dali kierowcy wyraźny znak nakazujący zatrzymanie się. W czasie kontroli od kierowcy policjanci wyczuli zapach alkoholu, a badanie stanu trzeźwości wykazało, że 31-letni bełchatowianin miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie - informują policjanci z KPP w Bełchatowie. 

Na tym nie koniec. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Nieodpowiedzialny kierowca wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i w okresie obowiązującego zakazu. Jest to przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

31-latek otrzymał dwa mandaty. Jeden z nich w wysokości 2,5 tys. złotych za przekroczenie prędkości o 76 km/h, drugi w wysokości 500 złotych za nieodpowiedni stan techniczny pojazdu. Mundurowi zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Przyjąłeś pod swój dach uchodźcę?
Dramatyczny pościg za kierowcą skradzionego BMW