Pijany jechał rowerem po S8. Cyklista z gminy Zelów miał 2 promile alkoholu

i

Autor: KPP Bełchatów

Pijany jechał rowerem po S8. Cyklista z gminy Zelów miał 2 promile alkoholu

2022-01-04 15:54

46-letni mieszkaniec gminy Zelów jechał rowerem po drodze ekspresowej S8. Nie dość, że to zabronione, to jeszcze bardzo niebezpieczne. Okazało się, że mężczyzna wydmuchał 2 promile alkoholu. Ta przejażdżka będzie go słono kosztować.

Do tej niecodziennej sytuacji doszło w poniedziałek, 3 stycznia. Policję o jadącym po S8 cykliście poinformowali kierowcy. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze z pabianickiej drogówki. 

- Mundurowi na 209. kilometrze drogi zatrzymali jadącego w kierunku Wrocławia 46-letniego rowerzystę. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy, miał 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze przetransportowali go wraz z jednośladem do najbliższego zjazdu z drogi ekspresowej - mówi Ilona Sidorko, rzecznik prasowy KPP w Pabianicach. 

Przejażdżka będzie go słono kosztować. 46-latek, zgodnie z nowym taryfikatorem, został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy planujesz skorzystać z nowego prawa budowlanego?
Nie uwierzysz, co kierowcy wyprawiają w nowym tunelu pod Ursynowem. Wszystko się nagrało