Czworonożne ofiary sylwestrowej nocy. 10 zwierzaków trafiło do schroniska w Bełchatowie

i

Autor: Pixabay

Czworonożne ofiary sylwestrowej nocy. 10 zwierzaków trafiło do schroniska w Bełchatowie

2022-01-03 15:53

Dziewięć zabłąkanych psów i jednego kota przyjęło w ostatnich dniach Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie. To efekt noworocznego strzelania petardami. Jeden z psów trafił tam z zerwanym łańcuchem. Część z tych zwierzaków wciąż czeka na powrót do domu.

Noworoczne strzelanie fajerwerkami zbiera żniwa. W okresie od sylwestra do 2 stycznia do bełchatowskiego przytuliska dla zwierząt trafiło łącznie 10 czworonogów: 9 psów i jeden kot. 

- Większość z nich wykazało objawy wylęknienia, które najprawdopodobniej były spowodowane wystrzałami, hukiem i rozbłyskami - mówi Marcin Półbrat, kierownik schroniska w Bełchatowie. 

Pomimo apeli ze strony miłośników zwierząt, znów fajerwerki były odpalane zarówno przed, jak i po Nowym Roku. Efekty są takie, że właściciele czworonogów nie zawsze są w stanie się nimi zaopiekować. 

- Jednym z przykładów na potwierdzenie tych słów jest to, że trafił do nas pies, który biegał z dużym kawałkiem łańcucha przypiętym do obroży. Zwierzę musiało się z tego łańcucha zerwać i sforsować ogrodzenie - dodaje Półbrat.  

Na szczęście 4 z 10 zaginionych czworonogów już wróciło do swoich właścicieli. Aż 3 z nich były zaczipowane. 

- Pomogło to, o co apelujemy od lat. Z takim czipem bardzo szybko udaje się znaleźć właściciela - podkreśla kierownik schroniska. 

Niestety, część odnalezionych psiaków wciąż czeka na powrót do domu. W schronisku nie wykluczają, że informacje o zaginięciach jeszcze się pojawią.  

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy jesteś aktywny/a fizycznie?
Poradnik Zdrowie: zaburzenia snu