Pił na grillu, wsiadł do auta i pojechał na kebaba. Po drodze rozbił auto. 21-latek miał blisko 2 promile

i

Autor: RR

Pił na grillu, wsiadł do auta i pojechał na kebaba. Po drodze rozbił auto. 21-latek miał blisko 2 promile

2021-04-13 16:10

Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszał 21-letni mieszkaniec Bełchatowa, który po zakrapianym grillu wsiadł do auta, rozbił go na jednej z głównych ulic miasta, po czym wraz z pasażerami uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że 21-latek miał blisko 2 promile alkoholu.

W nocy 12 kwietnia policjanci z bełchatowskiej drogówki zostali wezwani na miejsce zdarzenia przy ulicy Czaplinieckiej. Zgłaszający oświadczył, że jadąc swoim samochodem zwrócił uwagę na zaparkowanego na chodniku peugeota z uszkodzonym przodem.

- Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego. Korzystając z bazy danych ustalili właściciela auta i pojechali pod ustalony adres. Okazało się, że użytkownika pojazdu nie ma w miejscu zamieszkania. Wkrótce jednak ustalili gdzie 23-latek się znajduje. W rozmowie z policjantami mężczyzna twierdził, że on nie uczestniczył w żadnym zdarzeniu, a kluczyki od jego pojazdu ktoś mu zabrał. W trakcie prowadzonych czynności na miejscu pojawił się 21-letni bełchatowianin, który przyznał, że to on kierował peugeotem - informują policjanci z KPP w Bełchatowie.

Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Zostali zatrzymani. Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi zostali przesłuchani.

- Tłumaczyli, że tego wieczoru spędzali czas przy grillu, gdzie pili alkohol. W nocy postanowili pojechać na kebaba, ale 21-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki ochronne. W peugeocie oprócz kierowcy podróżowało również trzech pasażerów. Po zdarzeniu kierowca pozostawił pojazd i razem z kolegami oddalili się - dodają funkcjonariusze.

W sprawie zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszał 21-letni bełchatowianin. Mężczyzna kierował autem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, oprócz utraty prawa jazdy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialny kierowca musi liczyć się również z odpowiedzialnością za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Wierzysz, że uda Ci się zaszczepić do końca sierpnia 2021 roku?
Rodzice dali dwunastolatkowi motor, przejechał ośmiolatkę