Pili alkohol, wsiedli na skuter i odjechali. Zrobili to na oczach policjanta

i

Autor: KPP Bełchatów

Pili alkohol, wsiedli na skuter i odjechali. Zrobili to na oczach policjanta

2023-05-17 12:42

Kleszczowski policjant w czasie wolnym od służby zauważył dwóch mężczyzn, którzy spożywali alkohol, a następnie odjechali skuterem. Funkcjonariusz zatrzymał pojazd. Jak się okazało, kierujący miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

15 maja około godziny 13 policjant z Posterunku Policji w Kleszczowie, będąc w czasie wolnym od służby, w miejscowości Kietlin w powiecie radomszczańskim, zauważył dwóch mężczyzn spożywających alkohol. Ku zaskoczeniu funkcjonariusza, po chwili wsiedli oni na zaparkowany w pobliżu skuter i odjechali. Policjant niezwłocznie wsiadł do swojego auta i udał się za odjeżdżającym pojazdem.

- W trakcie jazdy kierujący skuterem wielokrotnie przekraczał środkowy pas jezdni, wjeżdżając pod jadące z naprzeciwka pojazdy, tym samym stwarzając realne zagrożenie. Funkcjonariusz widząc tę sytuację uniemożliwił dalszą jazdę i wyciągnął kluczyki ze stacyjki skutera. Mężczyźni nie kryli zaskoczenia. Od obu była wyczuwalna woń alkoholu, mieli również problemy z utrzymaniem równowagi - informują policjanci z KPP w Bełchatowie.

Zatrzymani mężczyźni, zamiast uderzyć się w piersi i przyznać się do winy, pogrążyli się jeszcze bardziej. 

- W trakcie rozmowy oświadczyli, że gdyby wiedzieli, że obserwuje ich policjant, to wsiedliby na skuter gdzieś dalej, ponieważ i tak muszą dojechać do domu. Na miejsce przybył patrol ruchu drogowego, a po przeprowadzonym badaniu okazało się, że kierujący skuterem miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie - dodają mundurowi. 

Kierowca skutera odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz surowe konsekwencje finansowe.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Poparłbyś ograniczenie dzieciom dostępu dla social media?
Służby w akcji! Tak wyglądała motomajówka w "samochodówce"