PlusLiga: Czas na play-offy. Hitowy pojedynek z udziałem PGE Skry Bełchatów

i

Autor: PGE Skra Bełchatów

PlusLiga: Czas na play-offy. Hitowy pojedynek z udziałem PGE Skry Bełchatów

2021-03-10 11:34

Siatkarska liga wkracza w decydującą fazę. Po rundzie zasadniczej poznaliśmy pary play-off. Mamy już pierwsze hitowe starcie w tej rundzie rozgrywek. Dziewięciokrotny mistrz Polski PGE Skra Bełchatów powalczy o półfinał z Asseco Resovią Rzeszów. Pierwszy mecz zaplanowano w bełchatowskiej hali Energia.

Wszystko rozstrzygnęło się we wtorek, 9 marca. Bełchatowianie grali z MKS-em Będzin. Faworyci nie zawiedli i dzięki wygranej 3:0 wskoczyli z 6. na 4. miejsce w PlusLidze. To oznaczało, że w ćwierćfinale zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów.

Nie ma wątpliwości, że to jedna z najciekawszych par pierwszej rundy play-off. Ciężko wskazać faworyta. Wprawdzie niedawno to Resovia bez większych problemów ograła bełchatowian, ale do play-off drużyny przystępują z czystą kartą. Pierwszy mecz odbędzie się 20 marca w Bełchatowie. Początek o godz. 20.30

- Wiemy, nad czym będziemy teraz pracowali. Jest kilka elementów, które musimy poprawić. Chcemy też się zregenerować i podleczyć niektórych graczy. Wierzę, że będziemy gotowi i skoncentrowani na najważniejsze spotkania sezonu PlusLigi - mówi trener PGE Skry Bełchatów Michał Mieszko Gogol.

Drużyny na wszystkich etapach będą walczyły do dwóch wygranych. Jeśli po dwóch spotkaniach PGE Skry z Resovią będzie 1-1, wówczas gospodarzem trzeciego pojedynku będą bełchatowianie.

W przypadku awansu do najlepszej czwórki, PGE Skra zmierzy się ze zwycięzcą pary Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Ślepsk Malow Suwałki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy jesteś za jak najszybszym otwarciem klubów w Polsce?
Pirat w tirze na Podlasiu