Pobiegli dla Niepodległej. Rekordowa liczba młodych zawodników na Bełchatowskim Biegu Niepodległości [AUDIO]

i

Autor: RR

Pobiegli dla Niepodległej. Rekordowa liczba młodych zawodników na Bełchatowskim Biegu Niepodległości [AUDIO]

2023-11-14 13:16

Rekordowa liczba zawodników na dorocznym Bełchatowskim Biegu Niepodległości. W 20. edycji tego wydarzenia wzięło udział 409 uczniów ze szkół w Bełchatowie i okolic. Biegiem oddali hołd tym, którzy walczyli za wolną Polskę.

Na tych zawodach wynik nie był najważniejszy. Ponad 400 dzieci wzięło udział w kolejnej odsłonie edycji Biegu Niepodległości w Bełchatowie, który prowadził alejkami parku Olszewskich. Była to już 20. edycja tego wydarzenia, tym bardziej cieszy fakt, że w tym roku wystartowała rekordowa liczba uczestników. 

- Co najważniejsze, wiedzą, że jest to dzień, w którym warto zrobić coś więcej, niż tylko przypomnieć sobie datę z podręcznika. To jest ich budowanie tej tożsamości. Proszę pamiętać o tym, że niepodległość nie bierze się znikąd. To nasza wspólna tożsamość, to nasza wspólna kultura i bycie razem - mówił wiceprezydent BełchatowaŁukasz Politański, wielki miłośnik lokalnej historii.

Młodzi zawodnicy startowali na 1000 i 600 metrów. W Bełchatowskim Biegu Niepodległości szkoły rywalizują też o przechodni Krzyż Niepodległości. Zgodnie z tradycją otrzymuje go placówka, która wypada najlepiej w klasyfikacji końcowej. Tym razem krzyż trafił do SP nr 13 w Bełchatowie.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Bełchatowski Bieg Niepodległości. Posłuchaj wypowiedzi uczestników wydarzenia
Sonda
Czy pomoc dla Ukrainy powinna być kontynuowana?
Świętokrzyskie. Bieg Niepodległości w Kielcach. Ponad 1000 osób na starcie.