Bełchatowianin wjechał w przydrożne drzewo. 29-latek był kompletnie pijany

i

Autor: KPP Bełchatów

Bełchatowianin wjechał w przydrożne drzewo. 29-latek był kompletnie pijany

2023-11-14 12:59

3 promile alkoholu miał kierowca, który w miejscowości Słok wjechał w przydrożne drzewo. 29-letni mieszkaniec Bełchatowa miał mnóstwo szczęścia, bo wyszedł z tego bez szwanku. Za swój czyn nie uniknie jednak surowych konsekwencji.

Do zdarzenia doszło 11 listopada, około godziny 2.30, w miejscowości Słok. Policjanci z bełchatowskiej komendy skierowani do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia ustalili, że 29-letni kierujący citroenem był pijany, wydmuchał 3 promile alkoholu w organizmie. 

- Mężczyzna rozpoczął jazdę spod hotelu Wodnik, na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Na szczęście nie odniósł obrażeń. Finalnie trafił do policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu został przesłuchany - informują mundurowi z Bełchatowa.

Okazało się również, że bełchatowianin nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, stracił je wcześniej za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, będąc wcześniej skazany za podobne przestępstwo. Za taki czyn oprócz zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi i poważnych konsekwencji finansowych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierowców o powstrzymanie się od kierowania po spożyciu alkoholu. Jak widać, tego rodzaju zachowania kończą się bardzo niebezpiecznie - dodają funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie.

Sonda
Zima ostra czy łagodna? Jaką wolisz?
44-letni kierowca nagrany na przejściu dla pieszych. Tragedia była o włos!