Pobili swój rekord. W siedzibie PGE GiEK zebrali ponad 30 litrów krwi! [AUDIO]

i

Autor: PGE GiEK

Pobili swój rekord. W siedzibie PGE GiEK zebrali ponad 30 litrów krwi! [AUDIO]

2022-05-27 15:35

70 dawców i 32 litry zebranej krwi. To była rekordowa zbiórka w siedzibie centrali spółki PGE GiEK na Binkowie. Akcję zorganizowały kluby HDK z Elektrowni i Kopalni Bełchatów.

Idea krwiodawstwa połączyła kolejny raz pracowników PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna - wspólną akcję zorganizowały 26 maja 2022 r. w siedzibie Centrali Spółki w Bełchatowie Klub HDK PCK przy Elektrowni Bełchatów, Powiatowe Stowarzyszenie HDK przy Kopalni Bełchatów i Centrala PGE GiEK. Do akcji osobiście przyłączył się prezes zarządu Andrzej Legeżyński.

- Wszyscy wiemy, że nic nie zastąpi krwi, dlatego dziękuję wszystkim pracownikom oraz mieszkańcom Bełchatowa i okolic, którzy biorą udział w akcjach krwiodawczych. Ratowanie zdrowia i życia pacjentów zasługuje na najwyższe słowa uznania – podkreśla Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Chętnych było tak dużo, że przez budynkiem przy ulicy Węglowej ustawiła się długa kolejka. Dawcy musieli uzbroić się w sporą dawkę cierpliwości, ale nikt nie narzekał. Liczył się szczytny cel. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów: 

Rekordowa zbiórka krwi w siedzibie PGE GiEK

W tym roku w lokalizacji bełchatowskiej odbyły się cztery akcje krwiodawcze; wczorajsza w siedzibie spółki, dwie w bełchatowskiej kopalni i jedna w Elektrowni Bełchatów. Łącznie ponad 70 litrów krwi. Do końca roku planowanych jest jeszcze osiem akcji. Z kolei w siedzibie centrali spółki była to już siódme spotkanie. Zbiórki organizowane są dwa razy w roku - wiosną i jesienią.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy politycy twoim zdaniem zarabiają za dużo?
Mężczyzna podpalił się pod sądem. Powodem zakaz widywania się z dzieckiem?