Pociąg osobowy znów przejechał przez Bełchatów. Cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem

i

Autor: RR

Pociąg osobowy znów przejechał przez Bełchatów. Cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem [AUDIO]

2023-06-13 15:52

Taka okazja zdarza się raz na kilka lat. Około 150 osób wybrało się w podróż turystycznym pociągiem z Piotrkowa Trybunalskiego do Bełchatowa. Dla fanów kolei była to nie lada gratka. Linia nr 24 od wielu lat jest już niedostępna dla przewozów osobowych.

Jedni wybrali się z sentymentu, drudzy z ciekawości, a jeszcze inni, aby w końcu zaliczyć linię nr 24. Wszystkich łączy jedno - zamiłowanie do kolei. Pociąg turystyczny "Przebiśnieg", który kilka dni temu ruszył w trasę z Piotrkowa Trybunalskiego do Rogowca, po drodze przejeżdżając przez Bełchatów, cieszył się dużym zainteresowaniem. Warto dodać, że nie tylko pasażerów, których na pokładzie znalazło się ok. 150, ale też okolicznych mieszkańców, którzy pojawili się wzdłuż trasy przejazdu. 

Ja jestem bardzo mile zaskoczona, chyba najbardziej tym, jak reagowali ludzie, którzy oglądali ten pociąg z zewnątrz. Stali na stacjach, w polach. Widziałam, że jest to dla nich coś ważnego. Bardzo fajna atmosfera i z zewnątrz i w samym składzie. Super, fajna przygoda - zaznaczała pani Agnieszka, jedna z pasażerek.

Przejazd tego składu zaliczany był do jednej z kilku wypraw pociągów specjalnych w ramach akcji "Nostalgia 2023" i pozwolił pasażerom na przejazd taborem spotykanym na polskich torach pod koniec XX wieku tj. historycznym składem pasażerskim i lokomotywą serii SU46.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Posłuchaj wypowiedzi pasażerów retro pociągu z Piotrkowa do Bełchatowa

Wiadomo już, że kolej pasażerska wróci do Bełchatowa. Zostanie odbudowana linia kolejowa Piotrków – Bełchatów z wydłużeniem do Bogumiłowa. Projekt ma być zrealizowany jeszcze przed 2030 rokiem.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Lubisz zabytkowe auta?
Kiedy przyjedzie pociąg panoramiczny? Pasażerowie zdezorientowani