Policja podsumowała akcję Znicz. Co działo się na drogach powiatu bełchatowskiego?

i

Autor: KPP Bełchatów

Policja podsumowała akcję Znicz. Co działo się na drogach powiatu bełchatowskiego?

2023-11-07 11:19

Znamy już policyjne statystyki dotyczące akcji Znicz na terenie powiatu bełchatowskiego. Co cieszy, było bardzo spokojnie i bezpiecznie. Nie doszło do żadnego wypadku na drogach powiatu bełchatowskiego. Więcej szczegółów w tym artykule.

Tegoroczne działania w ramach akcji Znicz trwały sześć dni - od 31 października do 5 listopada. Policjanci sprawdzali przestrzeganie ograniczeń prędkości na drogach dojazdowych do miasta, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów. Zwracali też uwagę na zachowania pieszych i rowerzystów, na stosowanie elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

W ciągu sześciu dni na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie doszło do 7 kolizji drogowych. Policjanci interweniowali wobec 2 nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w tym zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę osobówki oraz pijanego rowerzystę.

W czasie działań policjanci przeprowadzili 254 kontrole, podczas których 233 kierowców zostało poddanych badaniu na zawartość alkoholu. Mundurowi ujawnili 226 wykroczeń, w tym 166 zostało zakończonych mandatami karnymi, dodatkowo 46 uczestników ruchu drogowego zostało pouczonych, funkcjonariusze sporządzili również 11 wniosków o ukaranie do sądu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Stosujesz czasem triki znalezione w Internecie?
Dachowanie na rondzie w Wyszkowie. Kierowca był pijany