Policja w Bełchatowie wzięła pod lupę kierowców z ciężką stopą. Jakie były efekty?

i

Autor: KPP Bełchatów

Policja w Bełchatowie wzięła pod lupę kierowców z "ciężką stopą". Jakie były efekty?

2021-01-21 16:38

Za nami policyjne działania pod nazwą "Pirat". Jak sama nazwa wskazuje, stróże prawa wzięli pod lupę kierowców, którzy lubią wcisnąć mocniej na gaz. A tych wciąż na drogach nie brakuje, więc bełchatowscy policjanci rozdali sporo bloczków mandatowych.

20 stycznia 2021 roku na terenie trzech sąsiadujących ze sobą powiatów: pabianickiego, łaskiego i bełchatowskiego policjanci, w tym z łódzkiej grupy „SPEED”, przeprowadzili działania pod nazwą "Pirat". O co chodzi w tej akcji?

- Działania „Pirat” mają na celu zdyscyplinowanie kierujących, którzy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego, w tym przekraczają nadmiernie prędkość. Piraci drogowi stanowią największe zagrożenie bezpieczeństwa na polskich drogach, a przekraczanie prędkości jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych. Dlatego na drogi wytypowanych powiatów województwa łódzkiego skierowano większą liczbę funkcjonariuszy ruchu drogowego, w tym policjantów łódzkiej grupy „SPEED”. Patrole wyposażone były w radiowozy nieoznakowane z videorejestratorami oraz oznakowane z laserowymi miernikami prędkości - informują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie.

Łącznie w kilku okolicznych powiatach policjanci skontrolowali 223 pojazdy, ujawniając 235 wykroczeń w ruchu drogowym. W 178 przypadkach przyczyną było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Z tego powodu 13 kierowców utraciło uprawnienia na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze nałożyli 193 mandaty karne i skierowali 4 wnioski o ukaranie do sądów.

Ile mandatów posypało się w powiecie bełchatowskim?

Na brak pracy nie narzekali też policjanci z Bełchatowa. Na terenie powiatu bełchatowskiego mundurowi skontrolowali 72 pojazdy, ujawniając 61 wykroczeń. 49 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. 7 z nich z powodu przekroczenia prędkości straciło uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Na 50 kierowców policjanci nałożyli mandaty karne, wobec 2 skierowali wnioski o ukaranie do sądu, 9 kierujących zostało pouczonych.

W działaniach, które 20 stycznia trwały od godziny 6 do 22 uczestniczyło 10 policjantów z bełchatowskiej komendy.

Stróże prawa przypominają, że prędkość należy zawsze dostosowywać do obowiązujących przepisów, warunków drogowych i atmosferycznych, ale także do własnych umiejętności.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Paulo Sousa - czy to dobry trener dla Polski?
BIJE jak TYSON! Znokautował najlepszego polskiego ciężkiego l Andrzej Kostyra